skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کارت به کارت غیر حضوری روی یک سامانه متمرکز انجام خواهد شد

۶ بانک به سامانه هاب فناوران مالی متصل شدند

۱۱ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

۶ بانک رفاه، شهر، گردشگری، خاورمیانه، ملت و سامان به صورت کامل برای انجام عملیات کارت به کارت خود به هاب فناوران مالی شاپرک متصل شده‌اند.

به گزارش پیوست، تمامی بانک‌ها برای انجام فرایند کارت به کارت خود ملزم به اتصال به هاب فناوران مالی شاپرک هستند هم‌اکنون اتصال ۶ بانک تا کنون نهایی شده است و سایر بانک‌ها نیز هر کدام در مرحله‌ای از اتصال هستند.

اتصال بانک‌ها و پرداخت‌سازها به هاب فناوران مالی حدود یکسال است که در دستورکار شاپرک قرار گرفته است، هاب فناوران مالی با هدف ساماندهی فرآیند انتقال وجه غیرحضوری یا کارت به کارت بدون حضور کارت و فراهم آوردن امکان نظارت شاپرک بر عملیات کارت به کارت ایجاد شده است.

تا کنون فرایند کارت به کارت به صورت مستقیم از طریق ارتباط بانک‌ها با یکدیگر صورت می‌گرفت و همین امر نظارت بر این فرایند را برای دستگاه‌های ناظر مشکل می‌کرد حال به نظر می‌رسد با ایجاد هاب فناوران امکان نظارت بر عملیات کارت به کارت فراهم شود.

مدیرعامل شاپرک پیشتر در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود: «مجموعه‌ای از ملاحظات و دلمشغولی‌ها برای حاکمیت منجر به ایجاد نقطه تمرکز هاب فناوران مالی شاپرک شد و طبیعتاً سهولت استفاده و بهره‌برداری و پرهیز از شبکه‌های مش، قراردادهای چندجانبه و دوجانبه بین پرداخت‌سازان و بانک‌ها و مهم‌تر از همه امکان اعمال نظارت بر مقررات کلیه تراکنش‌های بین پرداخت‌سازان و بانک‌ها سبب شد برنامه‌ریزی برای اجرایی شدن این سامانه در دستور کار قرار گیرد.»

طبق گفته کاظم دهقان، شبکه پرداخت و هاب فناوران کاملاً از یکدیگر مجزا هستند. شبکه پرداخت برای کلیه اپراتور‌های شبکه پرداخت است و تمرکز هاب فناوران روی تراکنش کارتی بین پرداخت‌سازان و بانک‌هاست.

https://pvst.ir/bmw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو