skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

علی‌اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات شد

تحریریه پیوست

۲۶ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

علی‌اصغر انصاری با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات این وزارتخانه شد.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در احکام جداگانه‌ای علی‌اصغر انصاری را به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حفظ سمت به‌عنوان مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد. پیش از این فرهاد معارفی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات بود.

در حکم انتصاب علی‌اصغر انصاری، به «برنامه‌ریزی کلان برای توسعه صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور در تعامل با تمامی ذینفعان در بخش دولتی و خصوصی؛ راهبری و نظارت کلان و ارزیابی عملکرد فعالیت‌های ستاد وزارت، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه برای تحقق برنامه‌ها و اهداف مصوب؛ ایجاد انسجام و راهبری نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد در ستاد وزارت، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه؛ ایجاد سامانه یکپارچه برخط برای پایش اطلاعات و آمار بخش و نظارت بر برنامه‌ها و پروژه‌ها و ارتقاء سطح تعاملات با سازمان برنامه‌وبودجه و نهادهای نظارتی» اشاره شده است.

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم دیگری با قدردانی از مهدی کریمی نیسیانی، علی‌اصغر انصاری را با حفظ سمت به‌عنوان «مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات» منصوب کرد.

در این حکم «تشکیل شورای راهبری و برنامه‌ریزی و پیگیری مستمر اجرای شبکه ملی اطلاعات بر اساس سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات و نظارت برخط بر پیشرفت پروژه‌ها؛ پیش‌بینی و تخصیص بودجه مورد نیاز هر یک از بخش‌های وزارتخانه برای اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات و نیز هماهنگی و همکاری سازنده با مرکز ملی فضای مجازی به‌عنوان نهاد ناظر بر توسعه شبکه ملی اطلاعات» از انصاری خواسته شده است.

علی‌اصغر انصاری در دوره‌های مختلف، معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی سازمان فناوری اطلاعات، قائم‌مقام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و مدیرکل اجرایی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است. او مدرک کارشناسی ارشد مخابرات از دانشگاه علم و صنعت دارد و تا قبل از این انتصاب‌ها رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه فناوری اطلاعات بود.

همچنین زارع‌پور در روزهای گذشته مهدی سالم را به‌عنوان مشاور فرهنگی و رسانه‌ای خود منصوب کرده بود. سالم دکترای مدیریت فرهنگی دارد و پیش از این مدیریت «شبکه امید» سیمای جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشته است.

https://pvst.ir/b6t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو