skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

با اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی:

ممنوعیت واردات ۷ مدل از گوشی‌های شیائومی به زودی برداشته می‌شود

امید اعظمی عضو تحریریه

۱۸ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©عکس از giztop

ممنوعیت واردات ۷ مدل از گوشی‌های شیائومی به زودی برداشته می‌شود. طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، این مدل‌ها با دریافت آپدیت رسمی از سوی شیائومی، اکنون امکان برقراری تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور را دارند. در حال حاضر مراحل نامه‌نگاری برای برداشته شدن ممنوعیت واردات این گوشی‌ها و اعلام آن به گمرکات کشور در حال انجام است و طی چند روز آینده ممنوعیت آنها برداشته می‌شود.

به گزارش پیوست، تیرماه ۱۴۰۰ خبر ممنوعیت واردات ۱۸ مدل از گوشی‌های شیائومی، ریلمی و نوکیا، شوک بزرگی به بازار موبایل داد و در ادامه مدل‌های بیشتری از این گوشی‌ها دچار ممنوعیت واردات شد. این موضوع باعث شد در کمتر از دو ماه، واردات گوشی شیائومی که رشد تصاعدی در بازار ایران را تجربه می‌کرد، نصف شود. حالا انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرده ۷ مدل از این گوشی‌ها با دریافت آپدیت رسمی، امکان برقراری تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور را دارند و به زودی ۱۸ مدل دیگر از گوشی‌های شیائومی نیز آپدیت‌های رسمی شیائومی را دریافت می‌کنند و با طی کردن همین پروسه، ممنوعیت واردات آنها نیز برطرف می‌شود.

مشکل ممنوعیت واردات برخی از مدل‌های گوشی‌های هوشمند به این خاطر بود که این گوشی‌ها امکان برقراری تماس با سرشماره‌های اضطراری کشور از جمله ۱۱۰، ۱۱۵ و ۱۲۵ را نداشتند. در نهایت با درخواست پلیس و ستاد مدیریت بحران کشور واردات این گوشی‌ها ممنوع شد. البته همان زمان هم راه‌حل‌هایی برای برطرف کردن این مشکل اعلام شد اما سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اصرار داشت تا برطرف شدن رسمی این مشکل، اجازه واردات برای این گوشی‌ها صادر نشود.

ممنوعیت واردات این گوشی‌ها روی موجودی بازار و البته قیمت دیگر مدل‌ها نیز تاثیر خود را گذاشت. حالا انتظار می‌رود با برطرف شدن مشکل واردات، مشکل کمبود ذخیره بازار هم حل شود و از طرف دیگر، قیمت گوشی‌های موبایل کاهش پیدا کند.

در حال حاضر ۱۸ مدل دیگر از گوشی‌های شیائومی مشمول این ممنوعیت شده‌اند که طبق گفته انجمن واردکنندگان موبایل، مشکل این گوشی‌ها در ماه آینده میلادی با دریافت آپدیت رسمی از سوی شیائومی، برطرف می‌شود.

https://pvst.ir/b2p
امید اعظمیعضو تحریریه

شاید هیچ‌وقت صفت ماجراجو را در توصیف خودم به‌کار نبرده‌ باشم. اما وقتی به مسیری که آمدم نگاه می‌کنم، چیزی جز ماجراجویی نمی‌بینم. از تحصیل در رشته مهندسی نرم‌افزار و یک سال تجربه برنامه‌نویسی گرفته تا تجربه برگزاری استارت‌آپ ویکند بیرجند و سه سال مدیا مانیتورینگ در حوزه روابط‌عمومی و حالا تجربه جدیدی در پیوست و حوزه خبرنگاری. اما برای من ارزشمند‌تر از هر تجربه‌ای، دوستان خوبی بودند که در این مسیر پیدا کردم.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو