skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسنپ برای حفظ امنیت سفرها چه کار می‌کند؟

۲۴ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

اسنپ به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین تاکسی‌های اینترنتی کشور اعلام کرده با تا تمهیدات مختلفی، امنیت سفرهایش را تامین می‌کند. احراز هویت و تایید صلاحیت کاربران راننده توسط پلیس ناجا، ثبت اطلاعات کاربران و مشخصات سفرها، قرار دادن سرویس امنیت سفر در داخل اپلیکیشن و پشتیبانی ۲۴ ساعته از  جمله راهکارهای اسنپ برای تامین امنیت سفر مسافران اعلام شده است.

به گزارش روابط‌عمومی اسنپ، ممکن است برای خیلی از ما این سوال پیش آمده باشد که فرد متقاضی برای فعالیت در ناوگان اسنپ از چه فیلترهایی عبور می‌کند و براساس چه مواردی امنیت سفر با این تاکسی اینترنتی تامین می‌شود؟ این سوالات در ادامه این مطلب پاسخ داده شده است.

بررسی صلاحیت کاربران راننده از سوی ناجا

اسنپ تایید صلاحیت همه‌‌جانبه‌ رانندگان خود را به پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا سپرده‌ است. اطلاعات فرد متقاضی، پس از اتمام مراحل ثبت‌نام و ارائه مدارک، در پرتال مشترک اسنپ با ناجا بارگذاری می‌شود. ناجا سوابق متقاضی را از طریق شماره ملی بررسی می‌کند و نتیجه استعلام (تایید یا عدم تایید صلاحیت) به اسنپ اعلام می‌شود.

برای استخدام در بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌ها داشتن گواهی سوء‌ پیشینه کافی است، ولی برای پیوستن به ناوگان اسنپ، ناجا با در اختیار داشتن بانک‌های اطلاعاتی کامل و همچنین بررسی صلاحیت متقاضی از چند منبع مختلف، سوابق افراد را به‌صورت همه‌جانبه بازبینی می‌کند. برای همین ممکن است حتی فردی که گواهی عدم سوء پیشینه دارد از سوی ناجا برای فعالیت در ناوگان اسنپ رد صلاحیت شود.

همراهی همیشگی تیم پشتیبانی و امنیت سفر

علاوه بر تیم پشتیبانی اسنپ که ۲۴ ساعته پاسخگوی کاربران است، تیم امنیت سفر هم برای پشتیبانی از کاربران در موارد اضطراری، ۲۴ ساعته در کنار مسافران است.

اگر هنگام سفر به هر دلیلی احساس ناامنی کردید یا به کمک و پشتیبانی سریع اسنپ نیاز داشتید، از طریق سرویس امنیت سفر (دکمه‌ی آبی رنگی که پس از آغاز سفر روی اپلیکیشن می‌بینید) با تیم امنیت تماس بگیرید. کارشناسان این تیم برای حل موارد حاد و اضطراری آموزش دیده‌اند و تا پایان سفر و رسیدن شما به مقصد همراه‌تان خواهند بود.

ارسال پیام فوری به کارشناس امنیت

اسنپ در مسیر توسعه سرویس امنیت خود به تازگی قابلیت «ارسال پیام فوری به کارشناس امنیت» را به این سرویس اضافه کرده است که به‌زودی برای همه‌ی کاربران فعال می‌شود. در زمان احساس خطر، اگر به هر دلیلی امکان تماس تلفنی با تیم امنیت سفر اسنپ را نداشتید، می‌توانید مشکل خود را از طریق یک پیام متنی به کارشناس تیم امنیت منتقل کنید.

امکان «ارسال پیام فوری به کارشناس امنیت» در حال حاضر برای نسخه وب‌اپلیکیشن اسنپ فعال شده است و در ماه‌های آینده به نسخه اندروید اپلیکیشن اسنپ هم اضافه می‌شود.

سرویس «امنیت سفر» اسنپ بعد از اتمام سفر نیز در دسترس کسانی که از نسخه وب‌اپلیکیشن اسنپ استفاده می‌کنند، خواهد بود تا اگر در شرایط خاصی بودید همچنان بتوانید با تیم امنیت در ارتباط باشید.

رصد لحظه‌ای مسیر حرکت شما

حتما می‌دانید که مبدا و مقصد سفر روی نقشه، مسیر حرکت‌ و شماره پلاک خودرو و مشخصات راننده‌ در اسنپ ثبت می‌شود و قابل پیگیری است.

همچنین، در تمام سفرهای اسنپی می‌توانید با ورود به سرویس «امنیت سفر» اطلاعات سفر و موقعیت مکانی لحظه‌ای خود را با دوستان یا خانواده به اشتراک بگذارید. علاوه بر اینکه آن‌ها می‌توانند روی نقشه به صورت دقیق موقعیت مکانی شما را تا انتهای سفر لحظه به لحظه دنبال کنند، نام راننده، عکس و شماره پلاک خودرو هم برای آن‌ها ارسال می‌شود.

خواندن اطلاعات مفید درباره امنیت سفر و گزینه «درخواست آمبولانس» از دیگر قابلیت‌های سرویس امنیت سفر اسنپ است.

پنهان‌سازی شماره تماس

با قابلیت تماس امن، به جای نمایش دادن شماره تلفن‌تان در تماس‌های اسنپی، از یک شماره واسط برای برقراری ارتباط استفاده می‌شود. با فعال کردن این گزینه در داخل اپ، شماره تلفن شما برای جلوگیری از هر گونه سواستفاده احتمالی مخفی می‌شود تا سفری امن و بدون دغدغه داشته باشید.

تمام مواردی که ذکر شد باعث می‌شود تاکسی اینترنتی اسنپ در مقایسه با سرویس‌های آفلاین و سنتی نسبت به جرم بازدارنده باشد. با این حال اگر موردی در سفر پیش آمد که باعث ناراحتی شما شد حتما به پشتیبانی اسنپ اطلاع دهید. همچنین در بخش «بازخورد سفر» گزینه‌ای به نام عدم حفظ حریم شخصی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن برخوردهای نامناسب و ناهنجار را گزارش دهید.

تمام گزارش‌هایی که در تماس با پشتیبانی یا در بخش بازخورد سفر ثبت می‌شود، پیگیری می‌شوند و با هر خطایی بسته به نوع، میزان و تکرارش برخورد متفاوتی از تذکر تا غیرفعالی موقت یا دائم می‌شود. همچنین در صورتی که امتیاز راننده از حد تعیین شده پایین‌تر بیاید، سیستم اسنپ به صورت خودکار راننده را به منظور بررسی عملکردش غیرفعال می‌کند.

https://pvst.ir/apx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو