skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری بانک شهر:

با بانک‌های دیگر در رقابت نیستیم

۱۶ شهریور ۱۳۹۴

زمان مطالعه : ۲۰ دقیقه

شماره ۲۷

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

بانک شهر به عنوان بانک شهرداری‌ها به نظر می‌رسد تصمیم گرفته کلیه خدمات بانکی- شهری را به مردم ارائه دهد. همین امر موجب بروز برخی نگرانی‌ها میان بانک‌های دیگر شده است. به عقیده آنان این نوع فعالیت بانک شهر در ارائه سرویس‌های شهری به تدریج موجب به‌وجود آمدن انحصار می‌شود. از سویی به دلیل نوع مدیریت و برنامه‌های طراحی شده برای بانک شهر طبیعی است این بانک به سمت ارائه سرویس‌های شهری به شهروندان حرکت کند. از جمله این سرویس‌ها ارائه کارت شهروندی است. ارائه این کارت از دیر باز توسط بانک‌های مختلف در دستور کار قرار می‌گرفت اما به دلیل اینکه توانایی رایزنی با شهرداری را نداشتند در نهایت منجر به شکست می‌شد. حال ارائه این سرویس از سوی بانک شهر در دستور کار قرار گرفته است. در این خصوص با مسیح قائمیان مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری بانک شهر به گفت‌وگو نشسته‌ایم که در زیر می‌خوانید:

به تازگی بانک شهر سرویس‌های کارت شهروندی را توسعه و به بخش‌های مختلف نیز سرایت داده است، همین امر موجب اعتراض برخی از بانک‌ها شده چرا که اعتقاد دارند امکان رقابت در چنین شرایطی وجود ندارد. این طبیعی است که هر بانکی کارت خود را صادر کند و سرویس‌های خود را ارائه دهد و کسی هم نباید در خصوص این سرویس‌ها معترض شود، هر چقدر خدمات بیشتر باشد بانکداری در ایران پیشرفت بهتری دارد. کارت شهروندی سرویسی است مبتنی بر کارت هیبریدی. سرویس قدیمی که شتاب آن را حمایت می‌کند سرویس مگنت است و برای مکانیسم‌های خاص عملکرد بهتری دارد، از سال‌های گذشته نیز به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر شما فرصت مناسب داشته باشید وکارت خود را بکشید و رمز را وارد کنید، سرویس شتاب حتماً کار می‌کند اما ممکن است زمان کافی برای کشیدن کارت و وارد کردن رمز وجود نداشته نباشد. در چنین شرایطی شتاب و کارت‌های مگنت جواب نمی‌دهند. بدون شک شتاب در شرایط فعلی موفق است و حتی به جرات می‌توان گفت بهتر از ویزا عمل می‌کند اما هم‌اکنون جای سرویس‌هایی که سرعت در آنها اولویت دارد، خالی است. کارت شهروندی از ابتدا برای شهرداری جذاب بود، در نسل اول کارت‌های مترو شهرداری طرح استفاده از کارت‌های مترو در بخش‌های فروشگاهی ایستگاه‌های مترو را مطرح کرد که با مخالفت بانک مرکزی صادر شد؛ اما به نظر می‌رسد در شرایط فعلی به تدریج به سمت کیف پول الکترونیکی یا حتی کیف پول شهروندی در حال حرکت است. ارائه این سرویس‌ها نیاز به مجوز خاصی از سوی بانک مرکزی ندارد؟ در ابتدا باید به عنوان یک کارشناس بدانید جریان از چه قرار است؛ بانک مرکزی می‌گوید اگر می‌خواهید کارت مالی صادر کنید باید پول آن در بانک باشد اما پول کارت‌هایی که ما با نام بلیت صادر می‌کنیم، لزومی ندارد نزد بانک باشد. در گذشته بلیت را...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۲۷ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۲۷ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/1th

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو