skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» فردا در مجلس بررسی می‌شود

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در دستور کار فردا ۴ مرداد ماه صحن علنی مجلس قرار گرفته است.

به گزارش پیوست، براساس دستور جلسه صحن علنی روز چهارم مردادماه مجلس، تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس درمورد رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

براساس اصل ۸۵ قانون اساسی مجلس نمی‌تواند اختیار قانون‌گذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند؛ اما در موارد ضروری می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون‌های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می‌کند، به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و تصویب نهائی آنها با مجلس خواهد بود.

دستور جلسه چهارم مردادماه مجلس

این موضوع با واکنش کارشناسان مواجه شده است و آنها اعتقاد دارند که طرحی که مربوط به زندگی روزمره مردم است نباید مشمول اصل ۸۵ شود و در پشت درهای بسته و در فضایی غیرشفاف بررسی شود.

پیشتر در تیرماه به دستور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس بررسی طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» از دستور کار مجلس خارج شده بود؛ اما به گفته مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی بررسی این طرح از دستور کار خارج نشده و هم‌اکنون بین نمایندگان بر سر نحوه بررسی این طرح اختلاف‌هایی وجود دارد و در آن‌زمان بررسی این طرح به بعد از تعطیلات مجلس موکول شد.

https://pvst.ir/ajn
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  یک دیدگاه

  1. از قدیم گفتن هر کجا دود هست آتش هم هست من از چند ماه پیش در مورد این طرح آگاه شدم و برعکس نظر این افراد طرح بسیار خوبی هست در زمینه گسترش کسب و کارهای مجازی و دلیل مخالفت این افراد رو اگر به سایت هزینه کرد شهرداری تهران مراجعه کنید متوجه میشوید (هزینه های بخش فرهنگی وتبلیغات)

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو