skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر در هند در قبال محتوای کاربرانش مسئول شناخته شد

۱۵ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

توییتر طبق مصوبه دولت هند در قبال محتوایی که کاربرانش منتشر می‌کنند مسئول شناخته شده است و مصونیت این شبکه اجتماعی در قبال محتواهای تولید شده از طریق کاربرانش برداشته شده است.

به گزارش پیوست، رویترز امروز گزارش داد که شبکه اجتماعی توییتر دیگر در قبال محتوای تولید شده از سوی کاربران در هند مصون نیست. دولت هند در مستندات دادگاه اشاره کرده که این شبکه اجتماعی نتوانسته از قوانین جدید آی‌تی پیروی کند و به همین دلیل مصونیت توییتر در قبال محتوای کاربران از آن گرفته می‌شود.

مدتی است که تنش بین توییتر و دولت هند بالا گرفته است. این تنش زمانی شدت گرفت که معترضان به قوانین جدید کشاورزی دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در ماه فوریه از توییتر برای اعتراض استفاده کردند. وزارت آی‌تی هند آن زمان به توییتر دستور داد تا حساب یک سری از معترضان را مسدود کند. توییتر وارد جدالی با دولت شد و نهایتا راضی نشد علیه روزنامه‌نگاران، فعالان یا سیاست‌مداران اقدام کند.

کاربران هندی در دوران اوج بحران کرونا نیز از توییتر برای اعتراض از عملکرد دولت و نخست وزیر هند استفاده کردند. این موضوع خشم دولت هند را بر انگیخت و روز 23 آویل از توییتر خواست تا برخی توییت‌ها را از دسترس خارج کند. توییتر این بار از دستور اضطراری دولت هند پیروی و یک سری توییت‌ها را از پلتفرم خود حذف کرد.

به نظر می‌رسد که دولت هند از این جدال خسته شده و می‌خواهد توپ را به زمین توییتر بیاندازد. طبق گزارش رویترز، دولت نارندرا مودی پس از چندین مرتبه انتقاد از توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت از این پس از مسئولیت پذیری در قبال محتوای کاربرانش مصون نیست.

توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در آمریکا و دیگر کشور‌ها در قبال محتوایی که کاربران تولید می‌کنند مصونیت دارند. یعنی اگر کاربری به هر نحوی قوانین کشور را نقض کرده و برای مثال شایعه پراکنی یا شخص دیگری را تهدید کند، این شبکه اجتماعی براساس قوانین توییت مورد نظر را حذف و یا کاربر را از فعالیت در توییتر محروم می‌کند؛ اما از آنجایی که توییتر ناشر این محتوا محسوب نمی‌شود، مسئولیتی در قابل محتوا نداشته و مجازاتی گریبان گیرش نخواهد شد.

حالا با اقدام دولت، توییتر حداقل در هند در قبال محتوایی که کاربران منتشر می‌کنند مسئول است. وزیر آی‌تی هند در تشکیل پرونده مربوط به این موضوع به دادگاه عالی در دهلی نو گفت که عدم پیروی توییتر از قانون آی‌تی به نقض تعهدات منتهی شده و درنتیجه این شرکت مصنویت خود را از دست می‌دهد.

این پرونده به شکایتی از سوی یکی از کاربران توییتر باز می‌گردد که به توییت‌های افترا آمیز در این پلتفرم معترض بود؛ وی مدعی است که توییتر از قوانین جدیدی، مبنی بر استخدام یک سری مدیران جدی پیروی نکرده است.

این قوانین جدیدی آی‌تی از اواخر ماه می یعنی اواسط مرداد ماه اجرایی خواهند شد و هدف از آن قانونگذاری و تنظیم محتوا در شرکت‌های شبکه‌اجتماعی است و بر این اساس توییتر مسئولیت بیشتری در قابل حذف پست‌های ناقض قوانین خواهد داشت و باید جزئیات بیشتری درمورد منشا آنها ارائه کند.

توییتر از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. این شرکت پیشتر اعلام کرده بود که تمام تلاش خود را برای پیروی از قوانین به کار می‌گیرد.

راوی شانکار پارساد، وزیر تکنولوژی، به دلیل نقض عامدانه قانونی از سوی توییتر به این شبکه اجتماعی حمله کرده و گفت که تمام شرکت‌های شبکه اجتماعی باید از قوانین جدید پیروی کنند.

در چند هفته اخیر، پلیس هند حداقل پنج پرونده علیه توییتر به ثبت رسانده که به موضوعاتی مثل نمایش نادرست نقشه هند در صفحه مربوط است.

پلیس در دو ایالت هند از مانیش ماهشوری، رئیس توییتر در هند، در شکایت‌های خود نام برده است. در پرونده دیگری، ایالت اوتار پرادش در دادگاه عالی به موضوع ممنوعیت اقدام پلیس علیه ماهشوری اعتراض کرده است؛ این اعتراض پس از آن انجام گرفت که یک دادگاه رده پایین از او درمقابل بازداشت حمایت کرد. ماهشوری قرار بود به دلیل نفرت پراکنی از طرف پلیس بازداشت شود.

منبع:‌ Reuters

https://pvst.ir/afp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو