skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر با درخواست رسمی دولت هند توییت‌های منتقد عملکرد این کشور در دوران کرونا را حذف کرد

۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 دولت هند، هم‌زمان با اوج گرفتن دوباره ابتلا به کووید-۱۹، از  توییتر خواسته تا ده‌ها توییت از جمله توییت‌های مربوط به چند قانونگذار محلی را که از عملکرد هند در مقابله با بحران کرونا انتقاد کرده‌اند از این پلتفرم حذف کند و توییتر با این درخواست هند موافقت کرده است.

به گزارش پیوست، سخنگوی توییتر در گفتگوی با رویترز گفت که این شرکت پس از درخوست قانونی دولت هند برخی توییت‌ها را از دسترس خارج کرده است. توییتر در پایگاه‌ داده لومن که یک پروژه دانشگاه هاروارد است فاش کرد که هند یک دستور اورژانسی برای سانسوری توئیت‌ها صادر کرده است.

در درخواست قانونی دولت هند که در تاریخ ۲۳ آوریل به این پلتفرم ارائه شده و حال سخنگوی توییتر آن را فاش کرده است به ۲۱ توییت اشاره شده است. در این بین توئیت‌هایی مربوط به رونات ردی یکی از قانونگذاران و مولوی قاتاک نماینده ایالت بنگال غربی و فیلم‌سازی به نام آویناش داس اشاره شده است. دولت در این درخواست به قانون تکنولوژی اطلاعات سال ۲۰۰۰ اشاره کرده است.

سخنگوی توییتر در یک بیانیه ایمیلی گفت: «وقتی ما یک درخواست معتبر قانونی دریافت می‌کنیم، آنرا با توجه به قوانین توییتر و قوانین محلی بررسی می‌کنیم.»

او گفت: «اگر محتوا قوانین توییتر را نقض کند، این محتوا از توییتر حذف می‌شود. اگر در یک محدوده قضایی غیرقانونی تشخیص داده شود، اما قوانین توییتر را نقض نکند، ما دسترسی به آن را تنها در هند مسدود می‌کنیم.» این سخنگو تایید کرد که توئیتر به دارندگان حساب مستقیما در مورد عدم دسترسی به توییت اطلاع داده و اعلام کرده که یک دستور قانونی در این باره دریافت کرده است.

این موضوع پیشتر در وب‌سایت اخبرا تکنولوژی TechCrunch گزارش داده شد، در این خبر آمده بود که توییتر تنها پلتفرمی نیست که تحت تاثیر این دستور قرار می‌گیرد.

بیمارستان‌های بسیار شلوغ هند روز شنبه عاجزانه درخواست اکسیژن داشتند و میزان ابتلا به حدی بالا رفته که دادگاه عالی دهلی آن را «سونامی» نامید و در سومین روز متوالی تعداد ابتلا به اوج خود رسیده است.

هند گرفتار دومین موج همه‌گیری شده و با اوج گفتن تعداد مرگ و میر و ناتوانی دستگاه درمان پایتخت، هر چهار دقیقه در دهلی یک نفر جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست می‌دهد. طبق اعلام وزیر بهداشت هند، تعداد مبتلایان این کشور که ۱/۳ میلیارد نفر جمعیت دارد 346 هزار و 786 نفر افزایش یافت و تعداد مجموع مبتلایان به ۱۶/۶ میلیون نفر رسیده است. مرگ ناشی از کوئید-19 نیز ۲ هزار و ۶۲۴ نفر بیشتر شده و مجموع فوتی‌ها طبق آماری که روز شنبه اعلام شد به 189 هزار و 544 نفر رسیده است.

در زمستان و زمانی که تعداد مبتلایان جدید به 10 هزار نفر در روز رسیده بود متخصصان درمانی از عملکرد خود راضی بودند و به نظر همه چیز تحت کنترل بود. مسئولان به همین دلیل محدودیت‌های کرونا را لغو کردند و اجازه مهمانی‌های بزرگ از جمله فستیوال و کارزار‌های سیاسی برای انتخابات محلی صادر شد.

منبع:‌ Reuters

https://pvst.ir/9wi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو