skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست:

اولین موتورهای برقی پست به زودی در بازار تهران آغاز به کار می‌کنند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۷ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©ایمنا، مجید اسلام‌دوست

اولین پیک ویژه موتور برقی هفته اول مرداد ماه در محدوده بازار تهران آغاز به کار می‌کند.

به گزارش پیوست،سال ۹۸ شرکت ملی پست از سرویس پست‌پلاس خود رونمایی کرد. این سرویس درمورد نوسازی ناوگان حمل و نقل شرکت پست و همچنین ارسال کالا با پهپاد پستی بود. پس از گذشت حدود ۲ سال محمدرضا قادری، عضو هیات مدیره شرکت ملی پست در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که در هفته اول مردادماه اگر مشکلی ایجاد نشود، اولین پیک ویژه موتور برقی در محدوده بازار تهران که تردد موتورهای بنزینی ممنوع است، راه‌اندازی می‌شود.

به گفته قادری دلیل اینکه موتورهای برقی با تاخیر در شرکت پست آغاز به کار کردند این بود که شرکت‌های تولیدکننده داخلی موتور برقی نتوانسته بودند استانداردهای لازم را از پلیس و سازمان محیط زیست دریافت کنند. او در توضیح بیشتر این موضوع گفت: «ما تفاهم‌نامه‌ای را با شهرداری امضا کرده بودیم و پیرو این تفاهم‌نامه قرار بود این موتورها وارد ناوگان شرکت پست شوند و فعالیت خود را آغاز کنند؛ اما دریافت استاندارد از سوی تولیدکنندگان موتور به طول انجامید. حالا به تازگی چند موتور برقی استاندارد لازم را دریافت کردند و آماده به خدمت‌رسانی هستند. با شهرداری تهران هم برای هماهنگی و اجرا به تازگی جلسه داشتیم.»

محمدرضا قادری، عضو هیات مدیره شرکت ملی پست

او در ادامه اضافه کرد: «مراحل تست را گذراندیم. به عنوان پروژه پایلوت بازار تهران را در نظر داریم. بعد کم‌کم حول همان محدوده منطقه طرح ترافیک را در نظر گرفتیم، سپس موتورها در مناطق طرح زوج و فرد فعالیت خود را شروع می‌کنند. آرام آرام به مناطق دیگر تسری می‌دهیم.»

اواخر آذرماه سال گذشته همچنین رمضانعلی سبحانی‌فر، مدیرعامل شرکت ملی پست اعلام کرد که در بحث رهسپاری، قطار اختصاصی پست به زودی شروع به فعالیت می‌کند و قراردادهای تهیه ۱۴ رام قطار منعقد می‌شود.

حالا قادری عنوان می‌کند که قطار تهران-مشهد در برخی از نوبت‌ها یک قطار به بسته‌های پستی اختصاص دارد و اگر  بار به حد نصاب برسد، حرکت می‌کند.

او اضافه کرد: «به طور معمول ما در هر ۵ کریدور اصلی یک واگن مختص بسته‌های پستی در نظر گرفتیم. در  قطار تهران-مشهد که پایلوت شرکت پست برای قطار اختصاصی پست بود، در برخی از نوبت‌ها یک قطار اختصاصی فقط مربوط به بسته‌های پستی است و واگن مسافری به این قطار متصل نیست.»

https://pvst.ir/adv
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو