skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پس از اتهام سانسور به محتوای طرفداران فلسطین:

اینستاگرام تغییراتی در الگوریتم خود ایجاد کرد

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پس از اینکه گروهی از کارکنان فیسبوک اعتراض کردند که مجموعه محتوای طرفدار فلسطین در دوران تنش غزه برای کاربران قابل نمایش نبود، اینستاگرام حالا تغییراتی را روی الگوریتم خود اعمال می‌کند. اینستاگرام معمولا محتوای جدید استور‌ها را جلوتر از محتوای همرسانی شده نمایش می‌دهد، اما روز یکشنبه این شرکت تایید کرد که از این پس هر دو نوع محتوا را یکسان نمایش خواهد داد.

براساس گزارش اخبار BuzzFeed و فایننشال تایمز، گروهی از کارکنان اینستاگرام چندین مرتبه درمورد محتوا و سانسور آن توسط نظارت خودکار اینستاگرام اعتراض کرده‌اند. مثلا در برخی موارد پست‌های مربوط به الاقصی به اشتباه حذف شده بود. این کارکنان عقیده داشتند که سانسور عمدی نیست اما یکی از آنها می‌گوید که «نظارت در این سطح به صورت تبعیض آمیز علیه گروه‌های حاشیه‌ای انجام می‌گیرد.»

به گفته یک سخنگوی فیسبوک که از طریق ایمیل با وبسایت Verge صحبت کرده است، این تغییر تنها به دلیل سانسور محتوای طرفدار فلسطین نیست بلکه نحوه عملکرد این اپلیکیشن-نمایش پست‌هایی که کاربران بیشتر به آن اهمیت می‌دهند-باعث شده تا بسیاری معتقد باشند که یک سری نقطه نظر‌ها یا دیدگاه‌ها سانسور شده‌اند. او گفت «ما میخواهیم خیلی واضع بگوییم که چنین چیزی وجود ندارد. این الگوریتم بدون توجه به مفهوم، روی تمام محتوایی که در استور‌ها همرسانی می‌شود اعمال خواهد شد.»

توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام در چند هفته گذشته به دلیل چگونگی نمایش محتوای مربوط به تنش بین اسرائیل و فلسطین مورد انتقاد قرار گرفتند. پیشتر در همین ماه، توییتر حساب یک نویسنده فلسطینی را محدود کرد که سپس این موضوع به یک خطا ربط داده شد و اینستاگرام نیز از مردم عذر خواهی کرد زیرا در روز 6 می امکان پست محتوای مربوط به فلسطین برای چندین ساعت محدود شده بود و آدام ماسری، رئیس اینستاگرام، می‌گوید که این موضوع به دلیل یک «نقص فنی» بوده است.

اینستاگرام می‌گوید که کاربران عمدتا به استور‌های نو از دوستان نزدیک بیشتر علاقه دارند تا دیدن کسانی که پست‌ها و تصاویر دیگران را همرسانی می کنند. به گفته سخنگوی فیسبوک به همین دلیل استور‌های نو اولویت داده شده‌اند. این سخنگو می‌گوید: «اما تعداد کسانی پست‌ها را بازنشر می‌کنند، نه تنها امروز بلکه در گذشته نیز، افزایش یافته و حالا شاهد تاثیر بیشتری از جانب این پست‌ها هستیم. استوری‌های بازنشر شده به دست کسانی که انتظار می‌رود نمی‌رسند و این تجربه خوبی نیست.»

سخنگوی فیسبوک افزود که مایکروسافت باور دارد کاربران بیشتر به استور‌های نو علاقه دارند و درنتیجه این شرکت در تلاش است راه جدیدی برای تفکیک استور‌های نو پیدا کند.

منبع: Verge

https://pvst.ir/a7e

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو