skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس:

مجلس یازدهم به دنبال برطرف کردن موانع رونق کسب وکار‌های آنلاین است

۹ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در بازدید از مجموعه یکتانت اعلام کرد که اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال برطرف کردن موانع و محدودیت‌ها برای رونق هرچه بیشتر کسب وکار‌های آنلاین است.

به گزارش روابط عمومی یکتانت؛ مجتبی توانگر، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در این بازدید درمورد اهمیت نقش استارت‌آپ‌ها و کسب و‌کار‌های آنلاین در رشد و شکوفایی اقتصاد دیجیتال گفت: «یکی از دغدغه‌های اکوسیستم کسب‌وکار‌های آنلاین، محدودیت فعالیت شبکه‌های اجتماعی و مشخصاً مسئله فیلترینگ است. بخشی از جامعه ما حساسیت‌هایی نسبت به محدود کردن فضای مجازی دارند. دغدغه‌های این بخش دغدغه‌های درستی است؛ اما این موضوع به معنای آن نیست که محدود کردن، یک موضوع دائمی است.»

او ادامه داد: «اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال برطرف کردن موانع و محدودیت‌ها است. علاوه بر رفع محدودیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی، تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز مدنظر مجلس یازدهم است.»

توانگر با بیان اینکه نقش تبلیغات در رونق کسب وکار‌های آنلاین داخلی بسیار است، گفت: «مجموعه‌هایی همچون یکتانت نقش قابل توجهی در کمک به رونق کسب و کار‌های داخلی و اقتصاد کشور دارند و می‌توانند فضای کسب و‌کاری کشور را به سمتی هدایت کنند که در آن، رابطه بین کسب‌و‌کار‌ها و مخاطبان و مشتریان آن‌ها به خوبی برقرار شود.»

به گفته توانگر قوانین و تسهیلات لازم در بخش هوش مصنوعی در کشور ما ایجاد نشده: اما نمایندگان در کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس و نهاد‌های پژوهشی همکار روی این موضوع کار می‌کنند. او تاکید کرد که بازدید امروز نمایندگان از یکتانت نیز در راستای استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی در همین بخش بوده است.

آنطور که توانگر می‌گوید در بررسی این مجموعه‌ها توجه به این نکته حائز اهمیت است که چه قوانین و موانعی در فعالیت این مجموعه‌ها وجود دارد. او همچنین بیان کرد: «فکر می‌کنم مهم‌ترین نکته بحث تحریم‌ها است. برخلاف تصوری که تحریم‌ها را مانع می‌دید، این تحریم‌ها موجب شکوفایی نیروی نخبه‌ جوان کشور و خلاقیت آنها شد.»

 

https://pvst.ir/a75

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو