skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کُربنکینگ داتین در ۵ بانک ادغامی بانک سپه نیز پیاده‌سازی می‌شود

۴ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سامانه جامع بانکی امید در تمامی ۵ بانک ادغامی بانک سپه(بانک حکمت ایرانیان، موسسه مالی اعتباری کوثر، بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و بانک انصار)  پیاده‌سازی می‌شود.

به گزارش پیوست، طبق مصوبه هیات مدیره سپه مقرر شده است تا سامانه جامع بانکی امید که هم‌اکنون توسط شرکت رایانه خدمات امید و داتین در بانک سپه به صورت کامل پیاده‌سازی شده است در این ۵ بانک ادغامی در سپه نیز پیاده‌سازی شود.

پیاده‌سازی سامانه یکپارچه داتین در بانک سپه از ۲۸ فروردین ماه ۹۸ آغاز شد اما در آن زمان هنوز مشخص نشده بود که آیا بانک‌های ادغامی نیز به این سامانه یکپارچه متصل خواهند شد. حال بانک سپه تصمیم‌گرفته است تا سامانه جامع بانکی امید را در بانک‌های ادغامی نیز پیاده کند.

مراسم پیاده‌سازی سامانه جامع یکپارچه امید در بانک سپه

طبق برآوردهای صورت گرفته برای مهاجرت این ۵ بانک ادغامی به سامانه جامع بانکی امید یک سال در نظر گرفته شده است. بانک مهراقتصاد، بانک قوامین، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و مؤسسه مالی و اعتباری کوثر بانک‌هایی هستند که پروسه ادغام آنان از سال گذشته در بانک سپه آغاز شده است. در شرایط فعلی هر کدام از این بانک‌ها سامانه بانکی متعلق به خود را دارا هستند اما از طریق سامانه‌ای تحت عنوان (سمتا) به سامانه امید متصل و تراکنش‌ها را به یکدیگر منتقل می‌کنند.

برای هماهنگی میان سامانه جامع بانکی امید و ۵ سامانه دیگر، بانک سپه تصمیم گرفت تا با شناسایی ۲۰ سرویس اصلی مشتریان شعب در بانک‌های مختلف سامانه‌ای طراحی کند و از طریق آن سامانه با عنوان (سمتا) هر کدام از بانک‌ها با اتصال به core خودشان سرویس مورد نیاز مشتریان را در اختیار آنان قرار دهند.

از میان این ۵ بانک، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و بانک مهر اقتصاد از سامانه فرانگین به عنوان core خود بهره می‌برند در بانک قوامین سامانه(ICBA)( اینفو پرو مالزی ) پیاده‌سازی شده بود و موسسه مالی و اعتبار کوثر از نرم افزار سیمیا (بهستان) برای زیرساخت بانکی خود بهره می‌برد.

حال مقرر شده است به تدریج تمامی این بانک‌ها که هم‌اکنون دیگر به عنوان شعبی از بانک سپه شناخته می‌شوند در طول یک سال به سامانه جامع بانکی امید متصل شوند.

https://pvst.ir/a4j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو