skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

براساس تصمیم مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران

همراه اول به هر سهم خود ۲۰۸ تومان سود داد

میثم قاسمی تحریریه

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مجمع عمومی سالانه سهامداران همراه اول برگزار شد و این شرکت برای سال مالی ۹۹ به هر سهم خود ۲۰۸ تومان سود تخصیص داد که معادل ۹۲ درصد کل سود خالص این شرکت است.

به گزارش پیوست، در مجمع عمومی سالیانه سهامداران شرکت ارتباطات سیار ایران که امروز (۳۰ اردیبهشت) برگزار شد، مدیرعامل همراه اول اعلام کرد سود هر سهم این شرکت (EPS) ۲۲۵۸ ریال است و پیشنهاد داد ۸۰ درصد این سود به سهامداران پرداخت شده و بقیه به عنوان اندوخته شرکت، منظور شود؛ اما نماینده شرکت مخابرات ایران به عنوان سهامدار عمده همراه اول، درخواست کرد ۹۲ درصد سود بین سهامداران تقسیم شود. از آنجا که بیش از ۹۰ درصد سهام همراه اول متعلق به شرکت مخابرات است، این پیشنهاد تخصیص سود به تصویب رسید و همراه اول به هر سهم خود ۲۰۸۰ ریال سود پرداخت خواهد کرد. این رقم در سال مالی قبل‌تر (۹۸) ۱۵۶۵ ریال بود.

در مجمع همراه اول، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل این شرکت اعلام کرد درآمد عملیاتی همراه اول با ۳۵ درصد افزایش نسبت با سال قبل به ۲۳ هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان رسیده است. همچنین سود خالص این شرکت با ۲۰ درصد افزایش ۴ هزار و ۳۳۵ میلیارد تومان شده است.

اخوان بهابادی در همچنین اعلام کرد درآمد همراه اول از محل فروش اینترنت (دیتا) ۱۳۱۲۰ میلیارد تومان بوده است که ۵۶ درصد درآمدهای عملیاتی این شرکت را تشکیل می‌دهد. درآمد دیتای همراه اول نسبت به سال ۹۸، ۴۹ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل همراه اول از وجود ۲۸ هزار سایت-لوکیشن در شبکه این اپراتور خبر داد.

اینترنت و مشترکان

مدیرعامل همراه اول در مجمع این شرکت اعلام کرد میزان مصرف دیتا در شبکه همراه اول در سال گذشته ۳ هزار و ۸۴۱ پتابایت بوده که نسبت به سال قبل‌تر ۸۰ درصد افزایش داشته است. همچنین رکورد میزان مصرف در یک روز با احتساب شبکه TDLTE (مبین‌نت) ۱۵ پتابایت بوده و بدون آن و تنها در شبکه همراه اول ۱۳.۸ پیتابایت بیشترین میزان مصرف اینترنت در یک روز بوده است.

اخوان همچنین اعلام کرد در سال گذشته تعداد سیم‌کارت‌های موجود این اپراتور در بازار از مرز ۱۰۰ میلیون گذشته است که حدود ۸۰ درصد این سیم‌کارت‌ها اعتباری و ۲۰ درصد نیز دائمی هستند. مدیرعامل همراه اول تعداد مشترکان جدید این اپراتو در سال گذشته را ۱۰ میلیون نفر اعلام کرد که البته تعداد سیم‌کارت فروخته شده ۴.۴ میلیون بوده و بقیه مشترکان جدید، سیم‌کارت هدیه دریافت کرده‌اند.

مدیرعامل همراه اول گفت: «نکته قابل توجه این است که براساس آمارهای سازمان تظیم مقررات، سهم بازار همراه اول در سال گذشته با نیم (۰.۵) درصد افزایش به ۵۳.۶ درصد رسیده است.»

مشترکان فعال ۳ ماهه (VLR) همراه اول به حدود ۶۲ میلیون نفر رسیده است که ۴۲ میلیون مشترک از دیتای همراه استفاده می‌کنند و ۳۱.۳ میلیون مشترک نیز در شبکه 4G فعال هستند.

آمارهایی از شاد

اخوان بهابادی درباره شبکه آموزش مجازی شاد که از سوی همراه اول راه‌اندازی شده است نیز اعلام کرد در سال تحصیلی جاری ۷۵۰ هزار معلم و ۱۴۷ هزار مدرسه به این شبکه متصل شده‌اند. به گفته او ۱۳ میلیون دانش‌آموز در شاد احراز هویت شده‌اند که به صورت روزانه ۱۰ میلیون کاربر از این شبکه استفاده می‌کنند. متوسط حضور کاربران در شاد نیز ۵۵ دقیقه است.

مدیرعامل همراه اول حضور ۲ میلیون ۷۰۰ هزار کاربر همزمان در شاد را یک رکورد در کشور دانست.

تعرفه، پرسپولیس و بورس

مدیرعامل همراه اول در پاسخ به یکی از سهامداران که خواستار افزایش تعرفه‌های خدمات اپراتوری بود گفت: «در سال‌های اخیر تمام خدمات و کالاها در کشور افزایش قیمت داشته‌اند و تنها حوزه‌ای که افزایش نداشته و بلکه کاهش داشته، سرویس‌های اپراتورهای ارتباطاتی است.» او اعلام کرد نرخ موثر هر گیگ اینترنت در شبکه همراه اول حدود ۳ هزار تومان است در حالی که چند سال قبل‌تر این رقم ۱۴ هزار تومان بوده است.

مدیرعامل همراه اول از رگولاتوری خواست با «افزایش منطقی تعرفه» خدمات اپراتوری موافقت کند.

او همچنین درباره قرارداد تبلیغاتی این اپراتور با تیم پرسپولیس ایران، بدون ورود به جزییات گفت: «سال گذشته و پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا که این تیم مشکلات مالی داشت ما از فرصت استفاده کرده و قرارداد خوبی بستیم که عایدی فراوانی برای همراه اول دارد.» با این وجود او اخبار مربوط به عقد قرارداد جدید با پرسپولیس را تکذیب کرد.

در مجمع همراه اول اعلام شد افزایش سرمایه ۱۴۹ درصد همراه اول از سوی بورس تهران مورد قبول قرار گرفته است که این افزایش در سال جاری اتفاق خواهد افتاد. افزایش سرمایه همراه اول از محل ارزیابی مجدد املاک و تجهیزات این شرکت انجام می‌شود.

همچنین علی بقایی، رئیس هیات مدیره همراه اول اعلام کرد دو شرکت زیرمجموعه این اپراتور در صورت وجود جو مثبت در بازار، در سال جاری وارد بازار بورس می‌شوند. هرچند او نامی از این دو شرکت نبرد.

https://pvst.ir/a30
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو