skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

هیوا کبیری عضو تحریریه

۵ استارت‌آپ در شتاب‌دهنده هاب اصفهان موفق به جذب سرمایه شده‌اند

هیوا کبیری
عضو تحریریه

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

مرکز نوآوری هاب اصفهان، گزارشی از عملکرد سه‌ماهه خود (بهمن ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰) منتشر کرده و به معرفی استارت‌آپ‌هایی که در این مجموعه شتاب‌دهی شده‌اند پرداخته است. تا کنون استارت‌آپ‌های فیترفیکس، زیماتک، جیم‌شو، آرکا و تراول‌گرام با پایان دوره شتاب‌دهی هاب اصفهان، موفق به جذب سرمایه‌ شده‌اند.

به گزارش پیوست، هاب اصفهان طی سه ماه گذشته با استارت‌آپ جیم شو قرارداد نهایی برای ورود به دوره شتاب‌دهی امضا کرده است. قرارداد هم‌شتاب‌دهی با استارت‌آپ‌های تراول‌گرام و ابرسفید از دیگر فعالیت‌های هاب اصفهان بوده؛ همچنین استارت‌آپ آرکا وارد دوره شتاب‌دهی شده است. برگزاری بوت‌کمپ شهر هوشمند با همکاری شهرداری اصفهان، امضای قرارداد همکاری با افرانت، برگزاری ۱۰ کارگاه آموزشی روزانه به مدت دو هفته و آغاز دور دوم پیش‌شتاب‌دهی تیم‌های جدید از سایر فعالیت‌های هاب اصفهان در ۳ ماه گذشته است.

در ۳ ماه گذشته، ۲۳ تیم برای ورود به این هاب درخواست داده‌اند که هر ۲۳ تیم پذیرش شده‌اند. با بررسی ایده‌ها و مستندات تیم‌های شرکت‌کننده، نهایتا ۱۸ تیم از دوره پذیرش نهایی عبور نکردند و تنها ۵ تیم وارد دوره پیش‌شتاب‌دهی و راستی آزمایی شدند.

از میان ۵ تیم پذیرفته شده برای ورود به دوره پیش‌شتاب‌دهی، ۳ استارت‌آپ به نام‌های تراول‌گرام، وینوپر و ایرانگرد در حوزه گردشگری فعالیت دارند. استارت‌آپ گرین‌اج در حوزه اینترنت اشیا و استارت‌آپ هیرا نیز در حوزه شهر هوشمند فعالیت می‌کند.

همچنین دو استارت‌آپ جیم‌شو و آرکا موفق شدند با هاب اصفهان قرارداد شتاب‌دهی امضا کنند و دو استارت‌آپ فیترفیکس و زیماتک هم توانستند دوره شتاب‌دهی خود را به پایان برسانند.

فرآیند شتاب‌دهی شتاب‌دهنده هاب اصفهان با بررسی و انتخاب ایده‌ها و تیم‌های شرکت‌کننده آغاز می‌شود. سپس با مصاحبه و بررسی‌های اولیه، تیم‌های شرکت‌کننده غربال می‌شوند. نهایتا تیم‌های پذیرفته شده وارد دوره پیش‌شتاب‌دهی می‌شوند. پس از اتمام این دوره، تیم‌ها ارزیابی شده و با مشخص شدن طرح شتاب‌دهی‌شان با هاب اصفهان قرارداد همکاری امضا می‌کنند. سپس دوره ۴ ماهه شتاب‌دهی اصلی تیم‌ها آغاز می‌شود و تیم‌ها آماده ارائه محصول خود در «روزهاب» به سرمایه‌گذاران می‌شوند.

تیم‌های شرکت‌کننده در دوره شتاب‌دهی هاب اصفهان مجموعا ۳۸ ساعت منتورشیپ و ۱۴ ساعت وبینار آموزشی دریافت می‌کنند.

تا کنون ۵ تیم موفق شده‌اند دوره شتاب‌دهی هاب اصفهان را پشت سر گذاشته و جذب سرمایه‌ کنند و ۹ تیم دیگر هم در مرحله پیش‌شتاب‌دهی قرار دارند. استارت‌آپ فیترفیکس در حوزه محتوا با ۷ درصد سهام، استودیو بازی‌سازی زیماتک در حوزه بازی با ۷ درصد سهام، استارت‌آپ جیم‌شو در حوزه سلامت دیجیتال با ۲۰ درصد سهام، استارت‌آپ آرکا در حوزه هوش‌مصنوعی با ۲۰ درصد سهام و استارت‌آپ تراول‌گرام در حوزه گردشگری تیم‌هایی هستند که در این شتاب‌دهنده با پایان دوره شتاب‌دهی موفق به جذب سرمایه شده‌اند.

مقاله شتاب دهنده استارتاپ چیست را در پیوست بخوانید.

https://pvst.ir/a1j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو