skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

سایه فرنود عضو تحریریه

گزارش عمکرد اسنپ در سال ۱۳۹۹ منتشر شد:

ارتش ۴۱ میلیون نفری برای گروه اسنپ

سایه فرنود
عضو تحریریه

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۹ دقیقه

گروه اسنپ که تا شش سال پیش همه با نام تاکسی اینترنتی آن را می‌شناختند حالا با ارائه ۱۳ سرویس که ۴ سرویس آن متولد سال ۱۳۹۹ است، به یک سوپر اپ تبدیل شده است. این گروه به تازگی گزارش سالانه خود را منتشر کرده که نشان می‌دهد تعداد کل کاربران سوپر اپ اسنپ در سال گذشته برابر با ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزارو ۹۱۵ نفر است؛ اما از این بین تعداد کاربران جدیدی که در سال ۱۳۹۹ به خانواده اسنپ اضافه شده‌اند ۹ میلیون ۵۱۱ هار ۱۰۲ نفر بوده‌اند. یعنی اگر گروه اسنپ را از نظر جغرافیایی یک کشور در نظر بگیریم، جمعیتی تقریبا برابر با هلند دارد. همچنین هرچند این شرکت در بخش خودرو و جذب رانندگان خود موفق بود؛ اما ۹۷ درصد این ناوگان را مردان تشکیل می‌دهند، تنها ۲.۶ درصد رانندگان اسنپ زن هستند.

به گزارش پیوست، سال ۹۹ برای هر کسب و کاری به خاطر کرونا و شرایط اقتصادی سال سخت و طاقت فرسایی بوده است؛ اما اسنپ در گزارش عملکرد خود اعلام کرده توانسته با سیاست‌گذاری‌های مشخص نقشه‌راه و چشم‌انداز روشنی را برای خود ترسیم کند.هر کدام از محصولات سوپر اپ اسنپ در یک سال گذشته رکوردهای طلایی را هم ثبت کرده‌اند که به صورت طبیعی بزرگترین رکورد مربوط به تاکسی اینترنت اسنپ بوده که ۲ میلیون ۳۲۰ هزار ۹۱۳ سفر تنها در بهمن ماه سال گذشته داشته است.

در رتبه بعدی اسنپ باکس قرار دارد که با اختلاف بسیار ۱۹۹ هزار و ۴۵ بسته را با موتور یا وانت در یک روز اسفند ماه جابه‌جا کرده است. همچنین اسنپ‌فود، پلتفرم سفارش غذا هم توانسته در اسفند ماه ۱۹۲ هزار و ۶۳۷ هزار سفارش در یک روز را به عنوان بیشترین سفارش داشته باشد. اسنپ دکتر، به عنوان پلتفرم فعال در حوزه سلامت برای گروه اسنپ، با وجود همه سختی‌ها و چالش‌هایی که سال گذشته با وزارت بهداشت داشته توانسته در یک روز و آن هم در اسفند ماه ۳ هزار ۴۷۵ مشاوره به کاربرانش ارائه کند.

هر کدام از محصولات سوپر اپ اسنپ در یک سال گذشته رکوردهای طلایی را هم ثبت کرده‌اند که به صورت طبیعی بزرگترین رکورد مربوط به تاکسی اینترنت اسنپ بوده است.

اسنپ فین‌تک به عنوان سرویس مالی و جدید اسپ هم در سال گذشته براساس ادعای این گروه ۷۲۷ درصد رشد داشته و در کنار آن اسنپ تریپ، پلتفرم گردشگری که این روزها به خاطر کرونا با شرایطی خوبی روبه‌رو نیستند بازهم ۱۶۹ درصد رشد سالانه داشته است. همچنین سرویس محبوب اسنپ مارکت هم ۱۰۳ درصد رشد سالانه نشان داده است.

اولین و همچنان محبوب‌ترین: تاکسی اینترنتی

اسنپ در گزارش سالانه خود به صورت جداگانه سرویس‌های خود را بررسی و گزارش عملکرد آنها را نیز ارائه داده است. طبق این گزارش همچنان اولین و محبوب‌ترین سرویس اسنپ، سرویس درخواست خودرو یا همان تاکسی اینترنتی است. میانگین کیلوکتر طی شده در هر سفر براساس این گزارش در سال گذشته ۹.۳۵ کیلومتر بوده و میانگین زمان سفر در اسنپ هم به ۱۶ دقیقه می‌رسید. مجموعا در سال ۹۹،  ۱۳۱ میلیون ۹۹۸ هزار ۳۸۵ ساعت در اسنپ گذرانده شده که طبق حساب و کتاب‌های گروه اسنپ معادل ۵ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۳۳ روز یا ۱۵ هزار و ۶۷ سال است. اسنپ در مثالی گفته است که براساس این آما اگر همین حالا سوار یک ماشین زمان شوید و ۱۵هزار سال به گذشته برگردید، می‌توانید در ساخت زیگورات چغازنبیل مشارکت کنید و ۲هزارو۵۰۰ سال هم وقت اضافه داری تا ساخت آن را تمام کنید.

میانگین کیلوکتر طی شده در هر سفر براساس این گزارش در سال گذشته ۹.۳۵ کیلومتر بوده و میانگین زمان سفر در اسنپ هم به ۱۶ دقیقه می‌رسید.

اما رانندگان بخش اصلی سرویس خودرو اسنپ را تشکیل می‌دهند، تعداد رانندگانی که در اسنپ ثبت‌نام کرده‌اند ۲ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۵۸۱ نفر است که می‌توانند ۳۰ بار ورزشگاه ۸۰ هار نفری آزادی را پر کنند. برابری در بین تعداد رانندگان زن و مرد اسنپ دیده نمی‌شود در حالی که ۹۷.۴ درصد رانندگان این شرکت یعنی ۲ میلیون و ۳۶۷ هزار ۱۹۸ نفر را رانندگان مرد تشکیل می‌دهند، تنها ۲.۶ درصد رانندگان یعنی ۶۳ هزارو ۳۸۳ نفر از رانندگان اسنپ زن هستند.

مجموع مسافت طی شده در اسنپ در سال ۹۹ هم برابر ۴ میلیارد و ۵۷۸ میلیون و ۸۷۸ هزار ۶۶۴ کیلیومتر بوده است. با این تعداد مسافت می‌توان از تهران به شهرهای پاریس بعد قاهره و بعد هم کیپ‌تاون سفر کرد.

در شرایط کرونا زده که همچنان و بعد از یکسال ادامه دارد بسیاری از کسب‌وکارها تعطیل شده‌اند و بسیاری از نیروهای انسانی کارهای خود را از دست داده‌اند. حال اسنپ در گزارش عملکرد خود آورده است با شیوع کرونا شرایطی ایجاد کرده که فضای دورکاری برای کارمندانش در بخش‌های مختلف چه بازاریابی، برنامه‌نویسی، عملیات و …. فراهم باشد. اسنپ خودرو و باکس بیشترین نیروهای انسانی را در پشتیبانی با ۶۱۷ نیرو و عملیات با ۵۵۱ نیرو دارند. پس از آن بخش تکنولوژی قرار دارد که ۳۲۰ نفر نیرو دارد.

اسنپ خودرو و باکس بیشترین نیروهای انسانی را در پشتیبانی با ۶۱۷ نیرو و عملیات با ۵۵۱ نیرو دارند.

جمعا در اسنپ خودرو و باکس هزار و ۷۵۵ نفر کار می‌کنند که بازهم در این بخش مردان سهم بیشتری دارند. براین اساس هزار ۱۴۲ نفر یعنی ۶۵  درصد مردان و ۶۱۳ نفر یعنی ۳۵ درصد زنان نیروهای این دو سرویس را تشکیل می‌دهند.

نزدیک شدن رستورانهای خوشمزه

بدون شک مورتوجه‌ترین سرویس گروه اسنپ در شبکه‌های اجتماعی بعد از خوردو اسنپ‌فود است، سرویسی که هرچند رستورانهای خوشمزه را به ما نزدیک کرده ؛اما گاهی به خاطر تاخیر در کارکرد اپلیکیشن اسنپ فود یا پاسخ دهی نامناسب پشتیبانی، خشم بسیاری از کاربران را برانگیخته است. بااین حال طبق بررسی‌های گروه اسنپ، اسنپ فود در تهران بیشترین محبوبیت را دارد و در گام بعدی این سرویس در اصفهان، مشهد، شیراز و کرج در بین کاربران مجبوب است. یک آمار جالب در اسنپ فود مربوط به گران‌قیمت‌ترین وعده غذایی در آن است که برابر با ۳ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۴۰۰ تومان است براساس حساب و کتاب اسنپ، با این پول می‌توان تنها ۷۵ عدد همبرگر خرید.

از سوی دیگر ناهار محبوب‌ترین وعده‌ی غذایی در اسنپ فود است و بعد از آن هم شام و با فاصله بسیار صبحانه قرار دارد. نیروی انسانی هم که اسنپ فود را تشیکل می‌دهند هزار و ۲۳۲ نفر است.

خرید اینترنتی از سوپری محل

کرونا در کنار بدی‌های بی‌شمارش چند خوبی هم داشت که شاید یکی از بهترین‌های آنها رونق فرهنگ خرید آنلاین توسط مردم بود. حالا بسیاری از مردم حتی خرید مایحتاج روزانه خودر را نیز به صورت آنلاین انجام می‌دهند. همین امر هم سبب شد تا سال گذشته گروه اسنپ سرمایه‌گذاری جدی روی بخش سوپرمارکت خود که با چراغ خاموش جلو می‌آمد انجام دهد.

۸۴ درصد کاربران رضایت خود را از اسنپ مارکت ثبت کرده‌اند.

حالا اسنپ مارکت در هایپراستارهای ارم (باکری)، صبا، تیراژi و اصفهان جزو محبوبترینهاست. این سرویس در مدت زمان کوتاهی توانسته رضایت بالای مشتریان را کسب کند و طبق نظرسنجی اسنپ ۸۴ درصد کاربران رضایت خود را از اسنپ مارکت ثبت کرده‌اند. میانگن سریع‌ترین زمان ارسال اسنپ‌مارکت هم ۱۵ دقیقه بوده است.

درمان از راه دور

یکی از سرویس‌های جدیدی که گروه اسنپ سال گذشته با شدت گرفتن کرونا جدی‌تر در گروه سرویس‌های خود پیگیری کرد، اسنپ دکتر بود؛ سرویس خدمات مشاوره آنلاین از راه دور. سرویس مشاوره‌ی پزشکی اسنپ در اولین سال تولد خود افزایش کاربران و تنوع بخشیدن به خدماتش را براساس نیاز کاربران در دستور کار خود قرار داد.به این سرویس در سال ۹۹، سرویسهای انواع آزمایش و تست کرونا در منزل، خدمات پزشکی و پرستاری در منزل، تحویل دارو با نسخه پزشک و مشاوره پزشکی و سلامت متنی را به سرویس خود اضافه کرد.

اسنپ دکتر ۲۰ هزار و ۱۲۳ مورد خدمات پزشکی و پرستاری در منزل به کاربران خود ارائه داده است.

طبق گزارش عملکرد این سرویس، ۲۰ هزار و ۱۲۳ مورد خدمات پزشکی و پرستاری در منزل و ۶۷  هزار ۲۰۱ مورد مشاور روابط احساسی سالم به کاربران خود ارائه کرده است. این سرویس در سال گذشته ۵۶ و ۶۰۹ هزار مشاوره کرونا داده است که این عدد ۲۲ برابر کل افردای است که در کشور نیوزلند به کرونا مبتلا شده‌اند. تعداد مشاوره‌های اسنپ دکتر برابر با نزدیک به ۲.۳۶ درصد کل مبتلایان است که طبق آمار رسمی ستاد کرونا تا هفته اول اردیبهشت بیش از ۲ میلیون نفر بوده است.  تعداد پزشک و مشاور فعال اسنپ دکتر ۲ هزار ۷۸۳ هزار نفر است.

این سرویس در سال گذشته ۵۶ و ۶۰۹ هزار مشاوره کرونا داده است.

فقط سفرهای ضروری

کرونا بدترین لطمه را به سفر و گردشگری زده است. آماری از لطماتی که این ویروس واگیردار به آژآنس‌های مسافری حضوری و آنلاین زده مشخص نیست؛ اما در این دوران بسیاری از آنها یا تعطیل شده‌اند یا برخی با تعدیل نیرو و در نظر گرفتن برنامه‌های مختلف خود را سرپا نگه داشته‌اند. اسنپ هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده که با راهکارهای جدید و اعمال پروتکل‌های بهداشتی کمک کرده تا مسافران بتوانند سفرهای ضروری خود را انجام دهند.

طبق گزارش این بخش خرید بلیط هواپیمای داخلی بعد از شیوع کرونا ۶۱ درصد در اسنپ تریپ کاهش داشته؛ اما این رقم نسبت به سال ۹۸، ۱۶۹ درصد افزایش فروش را نشان می‌دهد. محبوب‌ترین شهرهای مسافران اسنپ‌تریپ هم تهرانِ مشهد، شیراز، اهواز و کیش به وسیله هواپیما و محبوبترین مقصد برای اتوبوس تهران، اصفهان، شیراز ، تبریز و اهواز بوده است. از سوی دیگر محبوب‌ترین مقصد برای رزرو هتل هم تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و کیش بوده است.

فین‌تک از نوع اسنپ

اسنپ سال گذشته ورود به حوزه فین‌تک را هم بی سروصدا امتحان کرد. درحالی که شاید کمتر کاربری از خدمامت مالی این شرکت خبر داشته باشد گروه اسنپ، اسنپ فین‌تک را که خدمات مالی و سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند را راه‌اندازی می‌کند. این سرویس خدمات اعتباری، بیمه، شارژ سیم‌کارت، خرید بسته‌ی اینترنت، پرداخت قبض و خدمات مربوط به سرمایه‌گذاری، بخش مالی و سرمایه‌گذاری اسنپ را تشکیل می‌دهد. آنطور که در این گزارش آمده در این بخش تلاش شده که با ارائه راه‌حل‌های نوین مالی، فعالیت‌های مربوط به این حوزه برای کاربران آسان‌تر شود.

در اسنپ فین‌تک تلاش شده که با ارائه راه‌حل‌های نوین مالی، فعالیت‌های مربوط به این حوزه برای کاربران آسان‌تر شود.

طبق آمار اشاره شده در این گزارش تاکنون ۲۵ هزار ۸۷۵ هزار نفر در سرویس اعتباری اسنپ ثبت‌نام کرده‌اند. از این میزان ۷۵ درصد از کاربران سرویس اعتباری خود را فعال کرده‌اند و هزینه سفر خود را با آن پرداخت می‌کنند

https://pvst.ir/a14

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو