skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سقوط ۸ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین و ثبت پایین‌ترین قیمت سه هفته اخیر

۲۹ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بیت‌کوین امروز(۱۸ آپریل) به حداقل قیمت خود در سه هفته اخیر رسید و به دنبال آن حباب قیمتی که در چندین آلتکوین تشکیل شده بود فروریخت.

به گزارش پیوست به نقل از کوین‌دسک، ارزش بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازار طی 15 دقیقه در ساعات معاملات آسیایی به 52 هزار و 148 دلار سقوط کرد و درنتیجه 4 میلیارد دلار جایگاه‌های بازار در این مدت لیکوئید شده و از بین رفتند.

در حالی که هنوز دلیل مشخصی برای این سقوط قیمت وجود ندارد اما شایعاتی منتشر شده که خزانه‌داری آمریکا قصد دارد چندین موسسه مالی را به پولشویی از طریق رمزارزها متهم کند و به نظر این موضوع باعث چنین رکودی شده است. وب‌سایت کوین دسک منبع خبر هنوز نتوانسته این اقدام از سوی دولت آمریکا را به صورت رسمی تایید کند.

در زمان انتشار این خبر قیمت بیت‌کوین در حدود 54 هزار و 800 دلار متغییر بود و 10 درصد نسبت به 24 ساعت گذشته کاهش یافته و همچنین اتریوم دومین رمزارز بزرگ جهان نیز حدود 13 درصد نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته سقوط کرده بود.

دیگر آلتکوین‌ها همچون ریپل، پولکادات، لایت‌کوین، بیتکوین کش نیز در 24 ساعت گذشته 17 تا 20 درصد سقوط کرده‌اند، در حالی که دوژ کوین پس از سقوط 6 درصدی حالا به نزدیک 15 درصد رشد در 24 ساعت گذشته رسیده است و تنها آلتکوین بزرگی است که امروز شاهد رشد بوده است.

ریپل و دوژکوین که اولی در زمینه پرداخت فعال است و دومی در بین کاربران اینترنتی به یک میم شهرت دارد در روز‌های نزدیک به عرضه سهام کوین‌بیس در 14 آوریل رشد بالایی کردند و به دلیل سود دهی بالا سرمایه‌ زیادی را جذب خود کردند.

بیت‌کوین در روزهای منتهی به عرضه کوین بیس در بازار سهامی آمریکا قیمت خود را به بیش از 60 هزار دلار رساند و روز 14 آوریل به قیمت 64 هزار دلار و 800 دلار رسید.

منبع: Coindesk

http://pvst.ir/9vl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو