skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجمع عمومی سالیانه شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش برگزار شد

واریز ۱۰ تومان سود به ازای هر سهم برای سهامداران «سپ»

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۲۲ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

مجمع عمومی سالیانه شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) 22 فروردین ماه با حضور ۹۷/۷۸ درصد از سهامداران با ریاست ترکمان، نایب رئیس هیات مدیره سپ برگزار شد. در این مجمع به ازای هر سهم 10 تومان سود به سهامداران تعلق گرفته و اعضای حقوقی هیات مدیره انتخاب شدند.

در آغاز این جلسه حسین واعظ قمصری، مدیرعامل شرکت سپ با اشاره به اینکه این شرکت توانست با جذب ۱۹/۸۸ درصد تراکنش رتبه اول کشور را به دست آورد، افزود: «این دستاورد مسئولیت و تلاش ما را هم برای رشد بیشتر و هم فاصله‌دار شدن با رقبا مضاعف خواهد کرد و این در شرایطی بود که ما در سال گذشته با همه‌گیری کرونا بسیاری از کسب‌وکارها مانند مراکز تجاری، رستوران‌ها، نساجی و پوشاک را از دست دادیم.»

در این جلسه به گفته مهران هاشم‌نیا، مدیر مالی سپ  سرمایه قانونی این شرکت ۳۰۰ میلیارد تومان بوده و طبق مصوبه مجمع در ۲۷ مهرماه 1399 به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

براساس گزارشات ارائه شده در این جلسه در سال ۱۳۹۹  کل تراکنش‌های سپ رشد ۲۳ درصدی داشته است و ۹۰ درصد از تراکنش‌های کل این شرکت مربوط به تراکنش‌های کارتخوان بوده است. در این سال شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش ۶۵ هزار و ۹۰۰ کارتخوان جدید به شبکه پرداختی خود اضافه کرده و تعداد مجموع کارت‌خوان‌های خود را به یک میلیون و ۳۹ هزار و ۵۷۴ عدد رساند.

علاوه بر این در حوزه پرداخت اینترنتی هم تعداد تراکنش‌ها با رشدی ۲۲ درصدی به تعداد ۲۵۸ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۱۴۹ تراکنش رسیده است که از این رقم ۹۵ درصد به خرید و ۵ درصد به شارژ و پرداخت قبوض اختصاص داشته است و این در حالی است که سهم بازار و حوزه تراکنش‌های موبایلی این شرکت در سال مالی 1399 به ترتیب ۰/۶ درصد و ۱۹ درصد کاهش داشته‌اند.

براساس گزارش‌های ارائه شده در این جلسه درآمد عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۹ با رشد ۴۶ درصدی به مبلغ ۲۳ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۴۹۱ میلیون ریال و سود خالص این شرکت رشد ۱۷ درصدی افزایش داشته است. به‌گفته هاشم‌نیا پیش‌بینی سود هر سهم در سال مالی 1399 هم طبق بودجه ۸۱۹ ریال بوده که ۹۱۷ ریال تحقق یافته است.»

در ادامه این مجمع احسان ترکمان، نایب رئیس هیات مدیره سپ پس از ارائه و تصویب صورت‌های مالی، تقسیم سود را اعلام کرد. ترکمان با بیان اینکه پیشنهاد هیئت مدیره ۵۰ میلیارد تومان تقسیم سود است، گفت: « تقسیم سود برای سهامداران 10 تومان به ازای هر سهم است و که سهامداران حقیقی تا حداکثر پایان فروردین‌ماه این سود را دریافت می‌کنند.»

در پایان این جلسه برای انتخاب اعضای حقوقی هیئت مدیره توسط سهامداران رای گیری انجام شد و   بانک سامان، بانک رفاه کارگران، گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان، شرکت هلدینگ سرآمد، شرکت توسعه سرمایه‌گذاری سامان به عنوان این اعضا انتخاب شدند.

علاوه بر این، روزنامه دنیای اقتصاد هم به عنوان روزنامه کثیرالانتشار و مؤسسه حسابرسی در مجمع طبق سال‌های قبل شرکت‌های آزمون پرداز به عنوان حسابرس اصلی و بیات رایان به عنوان علی‌البدل انتخاب شدند.

http://pvst.ir/9uw
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو