skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بانک ملی آرژانتین خواستار اطلاعات شخصی خریدران بیت‌کوین در این کشور شد

۲۱ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بانک ملی آرژانتین در راستای بررسی مقررات حوزه رمزارز‌ها از موسسات مالی درخواست کرده تا اطلاعات مربوط به معامله‌گران رمزارز را به این بانک ارائه کنند.

به گزارش پیوست به نقل از دی‌کریپت، بانک مرکزی آرژانتین از نهاد‌های بانکی کشور خواسته تا اطلاعات مربوط به کاربرانی که هرگونه تراکنشی با بیت‌کوین یا رمز ارزی دیگر انجام داده‌اند، یا رمزارزی در دارایی‌های دیجیتال خود دارند را به این بانک تحویل دهند.

این اقدام در راستای برنامه‌ای است که آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین سال پیش در راستای کنترل جریان خروج سرمایه و مبارزه با تورم آغاز کرد. پزو ارز ملی آرژانتین امسال ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. در دوران ریاست جمهوری مائوریسیو ماکری رئیس جمهور سابق این کشور، پزو حدود 84 درصد از ارزش خود را طی چهار درصد ریاست جمهوری او از دست داد.

هیئت قانون‌گذاری بانک مرکزی آرژانتین از بانک‌ها خواسته نام، آدرس، شماره ID مالیاتی و شماره حساب هر مشترکی که با رمزارز‌ها در ارتباط بوده را ارائه دهند.

براساس بیانیه‌ای که یک اتحادیه بانکداری ارائه کرد، بانک مرکزی از موسسات مالی درخواست کرده تا موسسات مالی هر «اطلاعاتی که امکان شناسایی مشتریانی که حسابی برای نگهداری دارایی‌های رمزارزی دارند از قبیل خرید یا فروش یا مدیریت پرداخت‌ها از طریق رمزارز را اعلام کرده یا به انجام می‌رسانند را فراهم کند».

این درخواست بانک مرکزی برای کاربران رمزارزی در این کشور تعجب آور نیست. وبسایت دیکریپت سال گذشته گزارش کرد که دولت آرژانتین قصد دارد بازار در حال رشد رمزارز‌ها در این کشور را کنترل کند و دولت نگران است که با خروج سرمایه از این کشور ارزش پزو ارز رسمی این کشور حتی بیش از این سقوط کند. واحد اطلاعات مالی آرژانتین (UIF) در ماه می سال 2020 شروع به تنگ‌تر کردن حلقه نظارتی خود بر بیت‌کوین و دیگر رمزارز‌ها کرد.

کارلوس آلبرتو کروز نماینده UIF در بیانیه‌ای در آن زمان گفت: «به تازگی تراکنش‌هایی که از طریق ارز مجازی انجام می‌شود افزایش یافته است». این تراکنش‌ها «ممکن است توسط افرادی انجام شود که قصد دور زدن استاندارد‌های بین‌المللی و سیستم مبارزه با پولشویی را دارند».

مردم آرژانتین برای محافظت از دارایی‌های خود به دنبال راهی خارج از ارز ملی هستند و استفاده از دلار به عنوان یک استاندارد غیررسمی قیمت‌گذاری تبدیل شده است. پس از محدودیت‌های دولت برای دسترسی به ارز خارجی، قیمت دلار موازی، ارزی که به عنوان دلار آبی شناخته می‌شود، دلاری که در بازار سیاه برای دور زدن محدودیت‌های قانونی معامله می شود، حالا شاخصی برای قدرت خرید پزوی آرژانتین محسوب می‌شود.

اما حتی دلار فیزیکی هم نادر و قابل توقیف است، بنابراین بخش کوچک اما در حال رشدی از مردم آرژانتین معامله و نگهداری رمزارز‌ را روشی جایگزین برای محافظت از دارایی‌های خود می‌دانند. رمزارز‌ها به دلار قیمت گذاری می‌شوند و در بازاری با قوانین و محدودیت‌‌های کمتر معامله می‌شوند.

بیت‌کوین در آرژانتین شهرت بالایی دارد اما کسانی که با نوسان این رمزارز‌ها مشکل دارند ارز پایدار DAI، یک ارز پایدار با پشتیبانی دلار، را معامله می‌کنند. این توکن که روی شبکه اتریوم فعال است پایگاه کاربری قدرتمندی در آرژانتین دارد و گاهی حتی بالاتر از دلار نیز معامله می‌شود.

منبع: Decrypt

http://pvst.ir/9ty

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو