skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیس‌بوک برنامه‌ای برای اطلاع رسانی به نیم میلیارد قربانی هک اخیر ندارد

۲۱ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آبان ۱۴۰۰

فیس‌بوک هنوز به 530 میلیون کاربری که اطلاعاتشان با سو استفاده از قابلیتی که در سال 2019 در این شبکه اجتماعی ایجاد شده بود، درز کرده اطلاعی نداده است. این اطلاعات به تازگی در یک پایگاه داده در دسترس عموم قرار گرفت و به گفته سخنگوی فیس‌بوک، این شرکت هنوز برنامه‌ای برای اطلاع رسانی به کاربران ندارد.

به گزارش پیوست وبسایت بیزنس اینسایدر هفته گذشته اعلام کرد که شماره تلفن و جزئیاتی از پروفایل کاربران در این پایگاه داده در اختیار عموم قرار گرفته است. فیس‌بوک روز سه شنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد که تبهکاران پیش از سپتامبر سال 2019 با سو استفاده از نقطه ضعفی در ابزار همگام سازی مخاطبان به این اطلاعات دست پیدا کرده‌اند.

سخگوی فیس‌بوک گفت که این شرکت شبکه اجتماعی هنوز درمورد کاربران قربانی اطمینان خاطر ندارد. او همچنین گفت که کاربران نیز قادر به رفع مشکل نیستند و از آنجایی که داده‌ها در اختیار عموم قرار گرفته هنوز تصمیم برای اطلاع رسانی به کاربران گرفته نشده است. فیس‌بوک در آن زمان پس از شناسایی مشکل این نقطه ضعف را رفع کرد.

فیس‌بوک می‌گوید: «داده‌های درز کرده شامل اطلاعات مالی، درمانی یا رمز عبور نیستند.» با این حال این داده‌ها برای هک و دیگر سو استفاده‌های سایبری کاربرد زیادی دارند.

فیس‌بوک که مدت‌ها در زمینه اعتماد و نحوه مدیریت حریم خصصوی مورد انتقاد قرار گرفته است و در سال 2019 بر سر اتهامات مربوط به سو استفاده از داده‌های کاربران با کمیسیون بازرگانی آمریکا به توافق رسید.

کمیسیون محافظت از داده‌های ایرلند که رگلاتوری اصلی اتحادیه اروپا در رابطه با فیس‌بوک محسوب می‌شود روز  اعلام کرد که این نهاد در رابطه با نشت این اطلاعات با فیسبوک ارتباط برقرار گرفته است. این نهاد می‌گوید که که هیچ «ارتباط فعالی را از فیسبوک دریافت نکرده» اما در حال حاضر با این شرکت در تماس است.

توافق جولای 2019 فیسبوک با وزارت بازرگانی تصریح می‌کند که فیسبوک جزئیات مربوط به دسترسی غیرمجاز به داده‌های 500 کاربر یا بیشتر را ظرف سی روز پس از تایید حادثه به این کمیسیون اطلاع دهد.

سخنگوی فیس‌بوک از اظهار نظر درمورد مکالمات این شرکت با رگلاتوری‌ها اجتناب کرد اما گفت که برای پاسخ به سوالات در حال برقراری ارتباط است.

منبع: Reuters

 

http://pvst.ir/9u1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو