skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بزرگترین پروتکل اعطای وام نامتمرکز بیش از ۱۵ میلیارد دلار موجودی دارد

۱۶ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کامپوند (Compound) پروتکل اعطای وامدر حوزه امورمالی نامتمرکز یا DeFi   به اوج تازه‌ای رسیده و حالا بیش از 15 میلیارد دلار موجودی برای وام دهی دارد.

به گزارش پیوست، کامپوند پروتکلی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد پول خود را به دیگران قرض بدهند و در ازای آن سود دریافت کنند. کامپوند بزرگترین بازیگر بازار امورمالی نامتمرکز (DeFi) است و حدود 19 درصد از دارایی‌هایی که در امورمالی نامتمرکز قفل شده‌اند در این اپلیکیشن قرار دارند.

مجموع رمزارز‌های موجود برای قرض گرفتند در واقع به مبلغی اشاره می‌کند که به صورت لحظه‌ای امکان قرض گرفتنشان وجود دارد. حجم این دارایی‌ها از 10 میلیارد دلار در 20 فوریه حالا به 15 میلیارد دلار رسیده است.

در حال حاضر 34 درصد از این مبلغ به صورت اتریوم، 19 درصد به صورت رمزارز پایدار DAI با پشتیبانی دلار و 23 درصد هم به صورت رمزارز پایدار USDC که آنهم با پشتیبانی دلار آمریکا است تامین شده‌است. این مبلغ توسط 284 هزار و 845 کاربر در اختیار این پلتفرم قرار گرفته است.

DeFi به شبکه بزرگی از خدمات غیرحضانتی و امور مالی گفته می‌شود که با قرارداد‌های هوشمند کنترل می‌شوند. این پروتکل‌ها به کاربران اجازه می‌دهند از خدمات بانک‌ مانند بدون نیاز به یک بانک یا هر واسطه شخص ثالث دیگری استفاده کنند. اکثر پروتکل‌های بزرگ روی شبکه اتریوم ساخته شده‌اند.

این پروتکل‌ها به صورت نامتمرکز اداره می‌شوند؛ مالکان توکن درمورد آینده شبکه رای می‌دهند. کاربران می‌توانند با ذخیره و نگهداری توکن کامپوند COMP در تصمیمات آینده این پروژه سهیم باشند. قیمت COMP در حال حاضر براساس داده‌های وبسایت CoinMarketCap 552.56 دلار است.

ابتدای سال ۲۰۲۱ کل صنعت اقتصاد نامتمرکز تنها یک میلیارد ارزش داشت.

منبع: Decrypt

http://pvst.ir/9sy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو