skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جنگ مالیاتی آمریکا علیه ۶ کشور

۹ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اداره بازرگانی آمریکا اعلام کرده‌است،  تعرفه مالیاتی روی کالاهای ورودی از کشور‌های استرالیا، بریتانیا، هند، ایتالیا، اسپانیا و ترکیه در پاسخ به مالیات روی خدمات دیجیتال این کشورها پا برجا خواهد ماند.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، کاترین تای،نماینده بازرگانی آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد در مقابل این اداره، قرار است بررسی‌های تعرفه علیه برزیل، جمهوری چک، اتحادیه اروپا و اندونزی را معلق کند زیرا این حوزه‌ها مالیات خدمات دیجیتالی که پیشتر تحت بررسی بود را اعمال یا اجرایی نکرده‌اند.

این اقدام ازجمله اولین تاکتیک‌های مذاکره‌ای است که تای از زمان برعهده گرفتن این اداره از هفته گذشته درمورد آن صحبت کرده است. تای در جلسه تایید خود در ماه فوریه گفت که تعرفه یک «ابزار درست» برای سیاست تجارت آمریکا است.

تای در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده به رسیدن به یک توافق بین‌المللی از طریق فرایند OECD روی مسائل مالیات جهانی متعهد خواهد بود. با این حال تا زمانی که یک توافق ایجاد شود، ما گزینه‌های خود براساس فرایند بند 301 را زنده نگه می‌داریم و درصورت لزوم تعرفه اعمال می‌کنیم».

کاترین تای،نماینده بازرگانی آمریکا

اتحادیه اینترنت که اکثر پلتفرم‌های اینترنتی آمریکا را نمایندگی می‌کند از این تصمیم برای زنده نگه داشتن تهدید تعرفه علیه این کشور استقبال می‌کند و چرا که این صنعت را «صادرات بزرگ آمریکایی» عنوان می‌کنند که از میلیون‌ها شغل پشتیبانی می‌کند.

گروه بازرگانی در یک بیانیه گفت «حرکت امروز USTR یک تاییدیه مهم برای به عقب راندن این موانع تبعیض آمیز تجاری است درحالی که آمریکا به همکاری برای یافتن راه حلی در OECD ادامه می‌دهد.»

همچنین ایالات متحده تهدید به تعرفه‌ای پیشرفته‌تر برای 1.3 میلیارد دلار واردات برخی از کالاهای فرانسوی در مقابل اعمال مالیات دیجیتال این کشور حفظ خواهد کرد.

همانند موضوع فرانسه، بررسی های USTR روی مالیات‌هایی که در کشور‌های اتریش، بریتانیا، هند، ایتالیا، اسپانیا و ترکیه اعمال شده نشان می‌دهد که این کشور‌ها نیز علیه تکنولوژی آمریکایی تبعیض قائل شده و مالیات‌های آنها با هنجار‌های مالیات جهانی همخوانی ندارد.

همچنین اداره بازرگانی آمریکا احتمال دارد بررسی‌ تعرفه‌‌هایی را که به عنوان بخشی از بررسی‌های مربوط به شرکت‌های اینترنتی آمریکایی و پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی در دولت ترامپ آغاز شده بود را به مرحله نهایی برساند. این مالیات‌ها درآمد‌های داخلی پلتفرم‌های خدمات دیجیتال از جمله فیس‌بوک، گوگل و آمازون را هدف قرار داده بود.

نماینده اداره بازرگانی ایالات متحده (USTR) این تصمیم را در حالی اعلام که دولت دموکرات جو بایدن متعهد شده تا تعهدات یک توافق جهانی درمورد مالیات خدمات تجاری را از طریق سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) احیا کند.

منبع: Reuters

http://pvst.ir/9s8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو