skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه اندروید کلاب هاوس چند ماه دیگر ارائه می‌شود

۳ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اپلیکیشن شبکه اجتماعی صوتی کلاب‌هاوس پس از استخدام توسعه دهنده نرم‌افزار اندرویدی حالا زمانی را برای عرضه این اپلیکیشن روی نسخه اندروید مشخص کرده است. پاول دیویسون هم‌بنیان‌گذار کلاب‌هاوس در مراسم هفتگی خود گفت که این شرکت «بسیار سخت» در تلاش است تا به سیستم عامل اندروید ورود پیدا کند اما به گفته او تکمیل این فرایند «چند ماه» زمان می‌برد. درنتیجه می‌توان گفت که اواخر بهار یا اوایل تابستان 2021 باید منتظر این اپلیکیشن روی اندروید باشیم.

به گزارش پیوست کلاب‌هاوس پیش از این در یک پست وبلاگی گفته بود که «به زودی» فعالیت خود روی نسخه اندرویدی را از سر می‌گیرد اما پیش از این بازه زمانی خاصی را برای آن اعلام نکرده بود. بیانیه‌های پیشین مربوط به اندروید عمدتا مبهم بودند و تنها به اهمیت پایگاه کاربران اندرویدی و افزایش دسترسی کلاب‌هاوس اشاره می‌کردند.

در این شرایط بزرگترین رقیب کلاب‌هاوس یعنی توییتر اسپیس (Twitter Spaces) از فرصت استفاده کرده و با پشتیبانی سریع از پلتفرم‌ها در حال جذب کاربران اندرویدی است. برای مثال این ماه توییتر اسپیس در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفت و کاربران اندروید نیز حالا می‌توانند در اتاق‌ها به صورت زنده صحبت کنند. توییتر کمی پس از آن اعلام کرد که قصد دارد توییتر اسپیس را در ماه آوریل در اختیار عموم قرار دهد. با این برنامه توییتر از کلاب‌هاوس جلوتر است مگر اینکه کلاب‌هاوس سرعت توسعه خود را افزایش دهد و شرط لزوم دعوت را حذف کند.

دیویسون هم‌بنیان‌گذار کلاب‌هاوس اعلام کرده‌است که این شرکت می‌خواهد بازار بزرگتری را شامل شود و اما برای این کار سرعت ورود باید پایین باشد. او اشاره کرد که رشد کلاب‌هاوس شاید تاثیر منفی روی بخش جستجو و همانند یابی اپلیکیشن کلاب‌هاوس بگذارد، برای مثال او می‌گوید که کاربران امروزی گروه‌های زبان خارجی را در بخش تازه‌های خود مشاهده می‌کنند و یافتن داستان و محتوا برای آن دشوار شده است.

کلاب‌هاوس برای رفع این مشکلات قصد دارد چندین تغییر را اعمال کند که شامل تغییراتی در بخش تازه‌ها می‌شود. پس از این تغییرات کاربر ابزار‌هایی را در زمینه اعلانات و قابلیت‌های شخصی سازی در اختیار خواهد داشت، برای مثال کاربران لیستی شخصی از اتاق‌های پیشنهادی را مشاهده می‌کنند که هرگاه اپلیکیشن را باز کنند روی صفحه، نمایش داده می‌شوند.

دیویسون همچنین درمودر حذف شرط دعوت برای ورود به کلاب‌هاوس نیز اظهار امیدواری کرده است که «در ماه‌های آینده این امکان فراهم شود». او اشاره کرد که می‌خواهد این اپلیکیشن در اختیار همه قرار بگیرد زیرا‌ «گویندگان زیادی در کلاب‌هاوس وجود دارند که مخاطبی در جای دیگر ندارند».

دیویسون می‌گوید: «بسیار مهم است که ما در دسترس همه باشیم، سیستم عامل اندروید نیز از همین رو برای ما بسیار اهمیت دارد. ». او تاکید می‌کنده که دسترسی به کلاب‌هاوس نیز باید ساده تر شود.

چندین توسعه دهنده اندرویدی از جای خالی این پلتفرم در اندروید سو استفاده کرده و با استفاده از ایکونی یکسان و نامی مشابه کاربران را گمراه کرده‌اند.

به تازگی مجرمانی هم وارد عمل شده‌اند. آنها نسخه‌ای ساختگی از کلاب‌هاوس را طراحی کرده‌اند که کاربر را به یک وب‌سایت آلوده منتقل می‌کند تا اپلیکیشن آلوده را دانلود کند. یکی از این اپلیکیشن‌ها در انتشار بد افزار بلک‌راک تمرکز داشتند که اطلاعات ورود به حساب کاربران در 450 سرویس از جمله فیس‌بوک، توئیتر و آمازون را به سرقت می‌برد.

دیویسون در مراسم خود در این باره صحبت کرد و به کاربران هشدار داد که فریب نسخه‌های جعلی کلاب‌هاوس را نخورند.

او می‌گوید: «مطمئنا این نسخه کلاب‌هاوس واقعی نیست. روی کامپیوتر هم همینطور است. هیچ اپلیکیشن کامپیوتری برای کلاب‌هاوس وجود د ندارد».

این شرکت چندین اعلامیه منتشر کرده که شاید مهمترین آن برنامه این شرکت برای ارائه ابزار‌های خلاق است. این ابزار‌ها روی کمک به گویندگان و افزایش مخاطبان آنها و حتی کسب درآمد تمرکز می‌کنند و پرداخت، خرید اشتراک و اسپانسرینگ و حتی مراسمات پولی را ساده‌تر می‌کنند.

کلاب‌هاوس هنوز به درخواست ما برای اظهارنظر بیشتر پاسخی نداده‌اند.

منبع: TechCrunch

http://pvst.ir/9rn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو