skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مراحل ساخت اولین تقویت کننده راکت فضا پیمای «استارشیپ» رو به پایان است

۱ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اسپیس‌اکس «پشته سازی» اولین نمونه از  Super Heavy نسل جدید تقویت کننده‌های راکت را به پایان رساند و این نمونه در نهایت قرار است فضا پیمای «استارشیپ» را به مدار و فراتر از آن هدایت کند. این تقویت کننده سوپر هوی حدود ۲۲۰ پا ارتفاع دارد، که تقریبا به اندازه بال‌های یک بوئینگ ۷۴۷ است.

به گزارش پیوست، این اندازه بدون قرار گرفتن استارشیپ روی این تقویت کننده است که آنهم حدود ۱۶۰ پا به ارتفاع آن اضافه می‌کند. این تقویت کننده  Super Heavy پیش از پرواز با استارشیپ مراحل آزمایش خود را طی می‌کند؛ اما بیشتر توجهات متمرکز بر این است که آیا تانکر‌های سوخت این تقویت کننده می‌توانند فشار و دمای بسیار بالای نگهداری مواد قابل اشتعال را پیش از فعال شدن موتور‌ها تحمل کند.

این تقویت کننده  Super Heavy از همان موتورهای استارشیپ استفاده می‌کند، موتور‌های رپتور که اسپیس اکس برای نسل جدید این پرتاب کننده‌ها طراحی کرده است. نسخه نهایی دارای ۲۸ موتور رپتور خواهد بود اما این نمونه اولیه احتمالا موتور‌های کمتری خواهد داشت و ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس‌اکس تایید کرده که این تقویت کننده روی زمین باقی می‌ماند و تنها هدف آن آزمایش چیزهایی مثل مکانیک ساخت و حمل و نقل است.

او گفته که نمونه بعدی پرواز خواهد کرد و با اینکه او خیلی اوقات زمان‌بندی درستی ارائه نمی‌کند؛ اما مراحل آزمایش استارشیپ به سرعت در در حال طی شدن است که از جمله می‌توان به پرواز آزمایشی اخیر این موشک اشاره کرد که به خوبی به زمین نشت، البته پس از فرود یک انفجار هم صورت گرفت چند دقیقه پس از فرود موفق، نمونه اولیه راکت به کلی از کار افتاد.

ماسک مشخصا قصد دارد که به سرعت روند ساخت استارشیپ و Super Heavy را به پایان برساند زیرا قصد دارد در برنامه آرتمیس ناسا و در بخش ارسال انسان به ماه شرکت داشته باشد و از طرف دیگر می‌خواهد تنها در طول دو سال و در سال ۲۰۲۳ با استارشیپ اولین پرواز تجاری را انجام دهد.

منبع: TechCrunch

http://pvst.ir/9rh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو