skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیلم «ابلق» فیلم برتر در زمینه سواد مالی انتخاب شد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیلم ابلق ساخته نرگس آبیار در دومین جشنواره نشان فی و آیین تقدیر از فیلم‌های برجسته سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از منظر سواد مالی که توسط آکادمی هوش مالی برگزار شد، به عنوان برنده انتخاب و دو فیلم روشن و مامان دیپلم افتخار دریافت کردند.

به گزارش پیوست، جشنواره نشان فی دومین سال است که هم‌زمان با جشنواره فیلم فجر برگزار شده و فیلم‌های جشنواره را از نظر سواد مالی و ایجاد گفتمانی بین اصحاب هنر و مردم مورد بررسی قرار می‌دهد. این جشنواره که توسط آکادمی هوش مالی، وابسته به شرکت دانش بنیان پارت، برگزار می‌شود، در حوزه آموزش، پژوهش و سنجش سواد مالی فعالیت می‌کند.

مراسم تقدیر از فیلم‌های منتخب جشنواره از منظر سواد مالی 24 اسفند ماه با نرگس آبیار، مجید برزگر، روح الله حجازی و جمعی از اصحاب سینما و رسانه برگزار شد.

مفاهیم سواد مالی مورد بررسی در این فیلم‌ها خرج و پس‌انداز، اعتبار و بدهی، کاریابی و درآمد، سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک، بیمه و تصمیم‌گیری مالی بوده و کمیل رودی؛ دکترای مدیریت از دانشگاه تهران؛ مدرس سواد مالی؛ عضو آکادمی هوش مالی، علی رسولی زاده، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارت، مهدی ناجی، عبدالکریم خیامی، مریم جلالی، محمد صادق افراسیابی، کوثر اخوان، شیما فدوی، هادی نجف و سارا عرفانی از داوران حاضر در این جشنواره بودند.

برندگان جشنواره نشان فی

در ابتدای این جشنواره، هدف از ایجاد نشان فی، دیدن فیلم‌ها با عینک سواد مالی بیان شد. هادی نجف، مدرس سواد مالی در این باره گفت: سواد مالی بیشتر از این که یک مفهوم اقتصادی باشد، یک مفهوم اجتماعی است. یک سبک زندگی و فرهنگ است و سینما بازتاب این فرهنگ مالی مردم است و خود هم برآن اثر می‌گذارد؛ این نقش بی بدیل سینماست. عینک سواد مالی چیزی بیش از شاخص های فنی و هنری سینمایی است در اینجا ما به درستی و نادرستی مفاهیمی که در فیلم‌ها به کار رفته و کیفیت و کمیت پرداخت به آن می‌پردازیم.

در این جشنواره فیلم اکران شده در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با عینک سواد مالی مشاهده و ارزیابی شدند که از این تعداد، ۱۰ فیلم حاوی مفاهیم سواد مالی بودند و ۴۶ درصد از مفاهیم سواد مالی که در این فیلم‌ها بود، مربوط به حوزه تصمیم گیری مالی، ۲۹ درصد به کاریابی و درآمد، ۱۴ درصد اعتبار و بدهی، هشت درصد پس انداز، سه درصد مدیریت ریسک و بیمه و هیچ مفهومی در حوزه سرمایه گذاری در هیچ یک از این ۱۶ فیلم وجود نداشت.

در نهایت با رای اکثریت داوران فیلم ابلق ساخته نرگس آبیار برنده جایزه نشان فی و دو فیلم دیگر روشن و مامان برنده دیپلم افتخار و شایسته تقدیر از منظر سواد مالی اعلام شدند.

http://pvst.ir/9qb
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو