skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شکایتی جدید علیه گوگل

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آبان ۱۴۰۰

دادگاهی در کالیفرنیا حکم داد که گوگل باید با شکایتی دست و پنجه نرم کند که مدعی است این موتور جستجو به شکل پنهان حتی زمانی که کاربران دسترسی خود را به صورت  «ناشناس» تعریف کرده‌اند نیز داده‌های آنها را جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش پیوست، سه کاربر ماه ژوئن گذشته شکایتی را مطرح کردند که مدعی بود گوگل «یک تجارت ردیابی داده فراگیر» دارد و ردیابی داده حتی زمانی که کاربر وارد حالت ناشناس از جمله در مرورگر کروم یا سافاری و دیگر مرورگر‌ها می‌شود نیز ادامه دارد. این به دنبال حداقل 5 میلیارد دلار غرامت است.

شاکیان مدعی هستند که گوگل حتی زمانی که کاربران قابلیت‌های حریم خصوصی را فعال می‌کنند نیز آنها را زیر نظر دارد

گوگل تلاش کرده تا این پرونده را منتفی کند اما لوسی کاه قاضی منطقه‌ای آمریکا در حکم خود اعلام کرد که این شرکت «کاربران را از جاسوسی گوگل در جمع‌آوری داده در حالت خصوصی مرورگر مطلع نکرده است.»

این شرکت در مستندات دادگاه گفته است که گوگل صراحتا مشخص می‌کند که حالت «ناشناس» به معنای «نامرئی» نیست و فعالیت آنها برای وب‌سایت‌هایی که مشاهده می‌کنند، شرکت‌های تحلیلی یا خدمات تبلیغاتی که سایت هدف استفاده می‌کند قابل مشاهده است.

سخنگوی گوگل جوز کاستاندا به وبسایت  The Verge اعلام کرد که این شرکت ادعاهای این شکایت را رد می‌کند. او گفت:«ما از خودمان با قدرت دفاع خواهیم کرد». طبق گفته او حالت ناشناس کروم به کاربران این اجازه را می‌دهد که در اینترنت چرخ بزنند اما فعالیت آنها روی مرورگر یا دستگاه‌ها ثبت نشود. او افزود: «ما صراحتا مشخص کردیم که وقتی شما زبانه ناشناس را باز می‌کنید، وب‌سایت‌ها می‌توانند اطلاعاتی درمودر فعالیت مرورگر شما در این دوره جمع‌آوری کنند.»

منبع: TheVerge

http://pvst.ir/9q2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو