skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیت‌کوین دوباره رکورد زد و از ۶۱ هزار دلار گذشت

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بزرگترین رمزارز جهان صبح شنبه تنها ظرف چند دقیقه به قیمت 60 هزار دلار رسید و چندی بعد قیمت از 61 هزار دلار هم عبور کرد. پس از یک دوره بالا و پایین بازار در اواسط فوریه، بیت‌کوین دوباره قدرت گرفت و بار دیگر رکورد زد.

به گزارش پیوست، براساس اطلاعات و‌ب‌سایت کوین‌دسک در یک حرکت ناگهانی درست پس از ساعت 10:00 جهانی (UTC) روز شنبه، این رمزارز به قیمت 60 هزار و 65 دلار رسید و تنها چند ساعت بعد طبق اطلاعات وبسایت کوین‌دسک این رمزارز رکورد 61 هزار و 556 دلار را نیز ثبت کرد.

چن شو هم‌بنانگذار و همکار مدیریت شرکت Kenetic که یک شرکت معاملاتی در هنگ‌کنگ است اعلام کرد: «بیت‌کوین در حال آزمایش سطح مقاومت محکم 60 هزار دلار است و سرمایه‌گذاری سازمانی همچنان قدرت می‌گیرد و شرکت اینترنت Meitu چین نیز تازه ترین شرکتی است که بیتکوین را به خزانه خود اضافه کرده است.»

او گفت: «به‌علاوه رکورد 69 میلیون دلاری NFT برای اثر هنری بیپل نیز نشان دهنده قدرت واقعی رمزارز‌ها است و باعث افزایش کنجکاوی شده و بازار خرده فروشی را تقویت می‌کند. با اینکه نوسان در این بازار وجود خواهد داشت اما تا سه ماهه سوم قیمت 100 هزار دلار قابل دستیابی است.»

این افزایش قیمت رکورد قبلی بیت‌کوین یعنی 58 هزار و 330 دلار در 21 فوریه را شکست. بیت‌کوین پس از رکورد قبلی خود تا 43 هزار دلار نیز پایین آمد که دلیل آن هم شک موجود در بازار‌های سنتی درمورد بسته حمایتی بود که تاثیرات مثبتی روی بهره اوراق قرضه آمریکا داشت.

بیت‌کوین و بازار سهام آمریکا هردو در این دوران متضرر شدند و معاملات در چند هفته گذشته بدون افزایش قیمت بود تا اینکه 8 روز پیش بازار دوباره صعودی شد. این افزایش قیمت دو روز پس از آن صورت گرفت که بایدن بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری را تصویب کرد و براساس آن چک‌های 1400 دلاری برای شهروندان آمریکایی ارسال خواهد شد.

بهره اوراق قرضه خزانه داری با تایید بسته حمایتی به اوج خود در 12 ماه گذشته رسیده است. این بار اما بیت‌کوین هم مقاومت نشان داده و دیگر همانند آخرین هفته ماه فوریه که با افزایش بهره شاهد رکود 20 درصدی بودیم این بازار روند نزولی نداشت.

افزایش قیمت تا 60 هزار دلار باعث شده که بار دیگر سرمایه بازار بیت کوین به 1.12 تریلیون دلار برسد و فاصله‌اش را با ارزش برآورد شده شرکت آلفابت (گوگل) کم کند.

منبع: Coindesk

 

http://pvst.ir/9q9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو