skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شکایت سرمایه‌گذار تسلا از ایلان ماسک

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یکی از سهامدارانی که مدعی است ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا توافق سال 2018 خود با کمیسیون بورس و اوارق بهادار آمریکا (SEC) را در توییتر نقض کرده، از او شکایت کرده است.

به گزارش پیوست، براساس این شکایت که روز پنجشنبه در دادگاهی در دلور مطرح شده و هیئت مدیره این شرکت سازنده خودرو‌های الکتریکی را به عنوان مدافع بیان می کند، توییت‌های «سرسری» ماسک و ناتوانی مسئولان تسلا برای تضمین اجرای توافق SEC باعث میلیارد‌ها دلار ضرر به سرمایه‌گذاران شده است.

در این شکایت به چندین پست ماسک در پلتفرم شبکه اجتماعی توییتر اشاره شده است از جمله موردی که در اول مه گذشته اعلام کرده قیمت سهام تسلا «بیش از حد بالا» است و درنتیجه این توییت ارزش بازار تسلا 13 میلیارد دلار سقوط کرد.

چیس گاریتی شاکی این پرونده می‌گوید اقدامات ماسک و بی تفاوتی مسئولان شرکت باعث «آسیب مالی قابل توجه» شده و آنها باید غرامتی را به پالو آلتو، کارخانه تسلا در کالیفورنیا به دلیل نقض وظایف سرپرستی پرداخت کنند.

این شکایت در حالی مطرح شده که قیمت سهام تسلا از زمان توییت «بیش از حد بلا»ی ماسک نیز 5 برابر شده و حالا ارزش این شرکت به بیش از 600 میلیارد دلار رسیده است و SEC تا به امروز ماسک را متهم به نقض تعهداتش نکرده است.

چارلز السون پروفسر دانشگاه دلوور و متخصص نظارت شرکتی ‌می‌گوید «این موضوع می‌تواند SEC را مجبور به نوعی چاره ‌اندیشی کند». وکلات گاریتی، وکلای ماسک در پرونده SEC و SEC نیز هنوز پسخی به درخواست ما ارائه نکرده‌اند.

توافق ماسک با SEC مربوط به توییت او در ماه آگوست 2018 است که در آن گفت «بودجه تامین است» و این معنا را القا می‌کرد که با 72 میلیارد دلار می‌خواهد تسلا را خصوصی کند. در واقعیت اما ماسک چنین پولی نداشت.

ماسک و تسلا هرکدام 20 میلیون دلار جریمه شهروندی پرداخت کردند و وکلای ماسک توافق کردند که برخی توییت‌های ماسک را پیش از ارسال بررسی کنند. این توافق سپس به دنبال توییت ماسک درمورد پیش بینی میزان تولید تسلا اصلاح و مشخص شد که چه زمانی به تاییده نیاز است.

ما آوریل گذشته یک قاضی فدرال ایالت سن فرانسیسکو گفت که تسلا و ماسک باید به دلیل توییت ماسک درمورد خصوصی شدن این شرکت محاکمه شوند زیرا این توییت سهام داران را فریب داده است. این پرونده هنوز در انتظار پیگیری است.

منبع: Reuters

http://pvst.ir/9pw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو