skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در حاشیه بیست و هفتمین جلسه شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور صورت گرفت:

رونمایی از سه امضای الکترونیکی همراه

۲۰ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سه امضای الکترونیکی همراه امروز (۲۰ اسفندماه)  در حاشیه بیست و هفتمین جلسه شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور رونمایی شد.

به گزارش پیوست، مرکز میانی اعتماد هوشمند، شرکت آدانیک و پندارکوشک سه شرکتی بودند که امروز به صورت رسمی از امضاهای خود رونمایی کردند. آدانیک برای ارائه خدمات امضای همراه با مرکز میانی عام همکاری می‌کند و امضای صادر شده از سوی مرکز میانی اعتماد هوشمند از سوی خود این مرکز پشتیبانی می‌شود.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور در مراسم رونمایی از این امضاها اعلام کرد که تا پیش از این استاندارد پیش‌بینی شده در سند سیاستهای گواهی الکترونیکی زیرساخت کلید عمومی کشور(CP) استاندارفیکس یا ثابت بود اما با تغییری که امروز در شورای سیاستگذاری در متن سیاستنامه ایجاد شد و به تصویب شورا نیز رسید از امروز استاندار امضای همراه نیز مورد تایید شورای سیاستگذاری قرار گرفته است.

در جلسه امروز ویرایش جدید سند CP مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به موجب آن امکان احراز هویت غیرحضوری و استفاده از موبایل به جای توکن در زیرساخت کلید عمومی کشور فراهم شد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: «طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته از این پس امکان نگهداری کلید خصوصی امضا علاوه بر توکن روی موبایل شخص نیز وجود خواهد داشت.» او اضافه کرد که تست‌های لازم از سوی آزمایشگاه روی اپلیکیشن‌های صادر کننده امضا صورت گرفته است از همین رو این اپ‌ها از استاندار لازم امنیتی برای صدور امضای همراه برخوردار هستند.

او با اشاره به تحولات اتفاق افتاده طی یکسال گذشته در حوزه زیرساخت امضای الکترونیکی کشور گفت: «طی یکسال گذشته روی گسترش استفاده از امضای الکترونیکی اقدامات موثری انجام شده است، سامانه جامع تجارت به صورت کامل به امضای الکترونیکی مجهز شده است و تمامی مراحل آن با استفاده از امضای الکترونیکی پیش می‌رود.» او افزود: «همچنین پاکت‌های مناقصات نیز بر اساس امضای الکترونیکی و به صورت کاملا الکترونیکی پذیرفته می‌شوند.»

او اعلام کرد که تعداد امضاهای صادر شده طی سال ۹۹ تقریبا ۲.۵ برابر سال ۹۸ بوده است.

http://pvst.ir/9pm
مهرک محمودی؛ قائم‌مقام سردبیر ماهنامه پیوست؛ ۳۵۰ خدمت الکترونیکی

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو