skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرمایه بیت‌کوین بار دیگر به یک هزار میلیارد دلار رسید و در انتظار رکورد قیمت تازه‌ای است

۲۰ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

طبق گفته تحلیلگران، اوج گیری دوباره بیت‌کوین راه را برای اوج قیمت‌های تازه‌ای باز می‌کند. بیت‌کوین بار دیگر به سمت اوج قیمت‌های تازه‌ای می‌رود و در روز‌های اخیر در مقابل دلار آمریکا مقاومت نشان داده است.

متیو دیب مدیر ارشد اجرایی و هم‌بنیان‌گذار صندوق سرمایه Stack Funds در مصاحبه با وب‌سایت کوین‌دسک گفت: «درحالی که بسیاری نگران توان دلار آمریکا و بازار متلاطم اقتصاد کلان بودند، بیت‌کوین به روند افزایش قیمت خود ادامه داد. ما باور داریم که رابطه‌ بی‌خطر این دو بازار به تدریج نمایان می‌شود و رمزارز می‌تواند به اوج قیمت‌های تازه‌ای برسد.»

شاخص دلار، که ارزش این پول را در مقابل ارز‌های بزرگ نشان می‌دهد هفته گذشته به دنبال افزایش بهره اوراق خزانه داری آمریکا ۱/۲۱ درصد بالا رفت و بسیاری برای فرار از ضرر در بازار سهام به آن پناه بردند.

با این حال و با اینکه صعود دلار بزرگترین افزایش ارزش این راز از ماه اکتبر محسوب می‌شود، بیت‌کوین نیز در همین دوره ۱۲ درصد رشد قیمت داشت. این رمز ارز در زمان نگارش 54170 دلار قیمت دارد که 8 درصد افزایش قیمت را طی 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد و سرمایه بازار باردیگر به بیش از یک هزار میلیارد دلار رسیده است.

صعود قیمت به بالاتر از سطح مقاومت 52 هزار و 666 دلار باعث شده تا اوج قیمت 58 هزار و 332 که در 22 فوریه به دست آمد بار دیگر دست یافتنی به نظر برسد.

پتریک هیوسر مسئول معاملات در شرکت Crypto Finance AG در سویس می‌گوید: «نشانه‌های مثبت دیگری نیز در نمودار تکنیکال وجود دارد» و در همین مبحث به شکست خط قرمز ایکیموکو،یک ابزار تحلیل تکنیکال که برای شناسایی سطح مقاومت و پشتیبان و دیگر اطلاعات ضروری از جمله جهت و قدرت استفاده می‌شود، اشاره کرد.

به گفته هیوسر، بازار بیت‌کوین در هفته‌های گذشته شاهد تغییرات ساختاری مثبتی بوده است که راه را برای حرکتی پایدار تر به سمت اوج قیمت‌های جدید باز می‌کند. تفاوت قیمت خرید و فروش در بخش فیوچرز معاملات کاهش یافته و همچنین بهره فعال و البته حجم معاملات فیوچرز و اسپات افزایش یافته است.

تفاوت قیمت فیوچرز ها نسبت به بازار اسپاتی در صرافی‌های بزرگ نسبت به اواسط ماه فوریه که بیت‌کوین به اوج قیمت 58 هزار دلار رسیده به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. اوج گرفتن این تفاوت قیمت حاکی از یک نیروی مازاد و ساختگی بود که قصد داشت قیمت این رمزارز را به زور افزایش دهد، اما با کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر 50 هزار دلار در ماه گذشته بازار دیگر شاهد نیروی کاذبی نیست.

بهره فعال فیوچرز یا تعداد پوزیشین‌های باز برای بیت‌کوین روز دوشنبه به ۳۳۴ هزار و ۳۲۸ بیت‌کوین رسید که بالاترین سطح پس از 19 فوریه محسوب می‌شود، در حالی که با رکود قیمت در ماه گذشته تعداد این جایگاه‌های باز در حال کاهش بود.

افزایش قیمت در کنار افزایش بهره فعال یک روند صعودی را تایید می‌کند. در عین حال اگر کاهش قیمت با کاهش بهره فعال همراه باشد می‌توان آن را موقتی دانست. در اصلاح قیمت اخیر بیتکوین تا 43 هزار دلار همین اتفاق رخ داد.

و در آخر داده‌های بلاکچین نیز روند صعودی را تایید می‌کنند و مقدار بیت‌کوین نگهداری شده در صرافی‌ها یک روند نزولی را در هفته گذشته در پیش گرفته و 35 هزار و 200 بیتکوین از صرافی‌ها خارج شده است.

آیا آشوبی در پیش است؟

از آنجایی که تصمیم فدرال رزرو هفته آینده باید اعلام شود دیب پیش‌بینی یک آشفتگی قیمت را دارد و احتمال می دهد که قیمت بیت‌کوین به بیش از 60 هزار دلار صعود کند.

در جلسه سیاست فدرال رزرو در 16-17 مارس جرومی پاول ریاست این نهاد قرار است جبهه گیری خود را مشخص کند. با این حال معامله گران در انتظار نظرات او درمورد بازده اوراق قرضه هستند. پاول به تازگی از اظهار نگرانی درمورد افزایش اشفتگی در بازار اوراق قرضه خود داری کرد. اما افزایش نا معتبر بهره ممکن است او را مجبور به اقدام کند.

با اینکه هیوسر نگران است که در حال حاضر سفارشات فروش بیتکوین افزایش یافته است اما مصمم است که این پیشنهادات فروش جذب یک جریان ورودی قدرتمند خواهند شد.

هیوسر می‌گوید: «ما قبلا هم این روند را دیده‌ایم و خرید مداوم در بازار اسپات (عمدتا در صرافی کوین‌بیس) امکان افزایش قیمت را فراهم کرده است.»

درصورت افزایش دوباره نرخ بهره اوراق قرضه شاید بازار رمزارز‌ها بار دیگر متضرر شود با این حال انتظار نمی‌رود که قیمت بیت‌کوین به زیر 47 هزار دلار سقوط کند.

او اشاره کرد که در دوره ادغام ما یک استخر نقدینگی محکم را در حدود 47 هزار دلار ایجاد کردیم که باور دارم تا زمانی که به یک اوج قیمت جدیدی برسیم درواقع کف بازار محسوب می‌شود.

منبع: Coindesk

http://pvst.ir/9pf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو