skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قابلیت مسیریابی هوشمند ابر آروان با هدف پایداری دسترسی کاربران ارائه شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ابر آروان به‌منظور افزایش کیفیت دسترسی کاربران نهایی، با توسعه امکان «مسیریابی هوشمند» (Smart Routing) به کسب‌وکارهای آنلاین کمک می‌‌کند تا تجربه دسترسی پایدار به محتوای سایت‌شان را فراهم کنند.

به گزارش روابط‌عمومی ابر آروان، «مسیریابی هوشمند» تازه‌ترین ویژگی CDN ابر آروان، در زمان ازدحام شبکه (Network Congestion) یا کندی ارتباطات، به‌شکل خودکار از مسیرهای جایگزین استفاده می‌کند تا با انتخاب بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای انتقال درخواست‌ها، تجربه بهتری برای کاربران نهایی فراهم کند.

ابر آروان با در اختیار داشتن بیش از ۴۰ پاپ‌سایت در نقاط مهم ایران و جهان و سرویس‌دهی به ۵۶ هزار وب‌سایت ایرانی و خارجی، روزانه به ۶ میلیارد درخواست (Request) پاسخ می‌دهد؛ در نتیجه، دید جامع و دقیقی از وضعیت شبکه و نقاط دچار مشکل در داخل و خارج از ایران در اختیار دارد. بر این اساس، ابر آروان در محصول CDN به توسعه امکان مسیریابی هوشمند پرداخته است.

مشکلات شبکه در سطح ارتباط بین اپراتورهای اینترنتی یا ازدحام ترافیکی در یک منطقه، سبب می‌شود محتوای وب‌سایت‌ها از یک یا چند منطقه‌ی جغرافیایی با کیفیت پایین‌تری در دسترس بازدیدکننده‌ها قرار گیرد. این اختلال ممکن است در لینک‌های بین‌الملل یا لینک‌های داخلی یک کشور و میان اپراتورهای اینترنتی به‌وجود بیاید. اگر مشکلات شبکه در سطح ارتباطات بین‌المللی باشد، سبب می‌شود محتوای وب‌سایت کسب‌وکارهایی که سرورهای اصلی‌شان خارج از ایران است، با کیفیت پایین به کاربران داخل ایران نمایش داده شود. اگر هم سرورهای یک کسب‌وکار داخل ایران باشد، کاربران بین‌المللی، موتورهای جست‌وجو و سایت‌های رتبه‌بندی با کیفیت پاییین‌تر آن را می‌بینند.

مسیریابی هوشمند ابر آروان فارغ از اینکه محتوای سایت در کدام دیتاسنتر یا منطقه جغرافیایی در داخل یا خارج از کشور میزبانی شود کیفیت دسترسی کاربران نهایی به محتوا را بهبود می‌بخشد. تمام ۴۰ پاپ‌سایت آروان در ایران و خارج کشور، یک شبکه یکپارچه ابری تشکیل می‌دهند تا با اطمینان بالاتر و با آزمایش تمام لینک‌ها و مسیرهای ممکن، مخاطب نهایی بتواند با بالاترین کیفیت ممکن، به محتوا دسترسی پیدا کند.

مجموعه سرورهای لبه آروان که تا پیش از این به‌شکل نقاط مستقل از یک‌دیگر فعالیت می‌کردند، با فعال‌سازی این قابلیت تبدیل به یک شبکه درهم‌تنیده و یکپارچه می‌شوند. نقاط  مختلف این شبکه‌ی یکپارچه با به‌اشتراک‌گذاری داده‌های تحلیلی از وضعیت خود، یک تصویر کلی از وضعیت ارتباطی در آن لحظه ایجاد می‌کند. با استفاده از الگوریتم‌های پیاده‌سازی‌شده، شبکه قادر است به‌شکل هوشمند بهترین مسیر را از داخل خود برای انتقال ترافیک بین مبدا و مقصد انتخاب کند.

به این ترتیب، مسیریابی هوشمند آروان یک راه سریع برای رسیدن به سرور اصلی پیدا می‌کند و ترافیک کاربر را از طریق آن مسیر جدید می‌فرستد. با استفاده از این امکان، کندی به‌وجود آمده از دید کاربران نهایی مخفی می‌ماند و ‌آن‌ها با مشکلی مواجه نمی‌شوند.

برای کسب‌وکارهایی که در ساعت‌های پیک ترافیکی تعداد درخواست بالایی دارند، یا تجربه‌ی کاربری برای‌شان اهمیت دارد، این امکان بسیار مفید خواهد بود. اکنون ابر آروان جزو معدود عرضه‌کنندگان CDN در جهان است که این امکان فناورانه را عرضه می‌کند. ابر آروان جزو سه CDN پرکاربرد و هشتمین CDN پرترافیک جهانی است.

http://pvst.ir/9p7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو