skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی برای جلوگیری از زمین خواری

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

امروز (۱۸اسفند) در مراسمی از سامانه جامع زمین رونمایی کرد. سامانه‌ای که به باور دولت گامی بلند برای مقابله با زمین‌خواری و در راستای توسعه دولت الکترونیکی است.

به گزارش پیوست، سامانه مدیریت جامع اراضی کشور امروز با حضور وزیر ارتباطات و معاون اول رئیس جمهوری و مدیران وزارت کشاورزی، در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری رونمایی شد. طبق اظهارات جهرمی در این مراسم ، در سند شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی این سامانه به عنوان موضوع مهم اشاره شده و مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید کرده‌اند و در نهایت دولت تدبیر و امید برنامه ویژه‌ای برای اجرا آن داشته است.به گفته وزیر ارتباطات مجلس نیز در برنامه ششم توسعه هدف گذاری کرده که ایران به لحاظ جایگاه توسعه دولت الکترونیکی در طول اجرای برنامه ۳۰ ارتقا جهانی پیدا کند.

او در این مورد گفت: «در سال اول برنامه اجرای دولت الکترونیکی رتبه جهانی  ما ۱۰۶بود و الان رتبه ما در این حوزه ۸۴ رسیده است. ۲۰رتبه ارتقا ۱۰ رتبه باقی مانده که باید طبق برنامه به آن برسیم. البته به نظر می‌رسد در برنامه هدفی که گذاشته شده هدفی است که با اقتضائات آن زمان گذاشته شده؛ اما می‌توانستیم هدف گذاری بهتری انجام بدهیم.»

او ادامه داد: «به هر حال طبق گزارش سازمان ملل در مورد رده‌بندی کشورها در دسته بندی دولت الکترونیکی، اگر ۵ سامانه را در کشور آنلاین کنیم شاخص ارتقا رتبه بین المللی ما ۲۵ رتبه خواهد بود. راه اندازی برخی از این سامانه‌ها ساده و برخی دیگر پیچیده هستند.»

به گفته او او یکی از این سامانه‌ها صدور آنلاین گواهی‌نامه رانندگی و دیگری صدور مجوز ساخت ساختمان است. جهرمی توضیح داد که برای مساله صدور پروانه ساختمانی دستگاه‌های زیادی باید به یکدیگر متصل شوند که این دستگاه‌ها به‌جای این‌که مردم را در ادارات مختلف به یکدیگر پاس دهند و زمان مردم را بگیرند، کار را بین خودشان منتقل می‌کنند. زیر ساختی که تحت عنوان سامانه جامع زمین دیده شده به درستی می‌تواند جلوی فساد را بگیرد. او در ادامه گفت: «بجای اینکه پرونده‌های مختلف را به دستگاه قضایی ارجاع دهیم و سلطان‌های مختلف درست کنیم و ذهن مردم را مسأله دار کنیم، می توانیم جلوی فرآیندهای فساد را بگیریم.»

او به تاثیر بزرگتر راه‌اندازی این سامانه اشاره و اعلام کرد: «تاثیر راه‌اندازی این سامانه در ابعاد بزرگتر این است که زندگی مردم را ساده و راحت کنیم. سامانه جامع مدیریت زمین که امروز از آن رونمایی می‌شود، عملکردی دارد که دستگاه‌های مختلف را به یکدیگر متصل می‌کند. این سامانه امروز آماده شده تا ۲۷ دستگاه را به یکدیگر متصل کند. این سامانه بدون اتصال یک کالبد بی‌جان است.  براساس توضیحات او این سامانه فعالیت خود را در شهر قزوین آغاز کرده ؛ اما توسعه آن نیاز به فعالیت ۲۵ دستگاه دیگر دارد که باید از شیوه‌های سنتی دل بکنند.

همزمان با گرامی‌ داشت هفته منابع طبیعی، شبکه اختصاصی امن (زیرساخت ارتباطی) سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور توسط مبین‌نت نیز راه‌اندازی شد. شرکت ارتباطات مبین‌نت طی دوره یک ماهه نصب و راه‌اندازی این پروژه، موفق شد شبکه زیرساختی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را برای ۴۶۰ نقطه در ۳۳ استان کشور و شهرستان‌های تابعه ایجاد کند.

http://pvst.ir/9oz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو