skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هشدار نامزد منتخب بایدن برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در رابطه با رمزار‌زها

۱۴ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نامزد انتخابی بایدن برای ریاست کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در گفتگویی با کمیته بانکداری سنا اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراقت بهادار باید تضمین کند که تمامی بازار‌های رمزارزی «خالی از کلاهبرداری و دستکاری» هستند.

به گزارش پیوست گری گنسلر نامزد انتخابی بایدن برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که این آژانس باید برای محافظت از مشتریان در برابر کلاهبرداری و دستکاری رمزارز‌ها را زیر ذره بین قرار دهد.

این کمیسیون پس از سال 2017 دریافت برخی توکن‌ها را می‌توان سهام محسوب کرد و درنتیجه صدور، فروش و معامله آنها باید طبق قوانین مربوطه در سطح فدرال باشد. درنتیجه از آن زمان تا به امروز این کمیسیون رمزارزها را زیر ذره‌بین خود قرار داده است.

گنسلر در جلسه تاییدیه سنا گفت که بیت‌کوین و دیگر رمزارز‌ها «تفکر تازه‌ای را وارد برنامه‌ریزی امور مالی و جامعیت سرمایه‌گذاری کرده‌اند» اما او به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در کنار همکارانش برای «تضمین امنیت سرمایه‌گذار» تلاش خواهد کرد.

برای مثال اگر چیزی یک سهام محسوب شود، قوانین مربوط به سهام برای آن صدق می‌کنند. گنسلر در این جلسه در حضور کمیته بانکداری سنا گفت: «برخی بازار‌هایی که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند پر از کلاهبرداری بوده‌اند».

براساس گزارش وبسایت خبری کوارتز، گنسلر «که با توجه به عملکرد روزهای پس از بحرانی مالی به عنوان رئیس CFTC در حلقه‌های پیشرو به عنوان یک اصلاح طلب سفت و سخت بخش مالی شناخته می‌شود، در عین حال به دلیل درکی که از تکنولوژی‌های بلاک‌چین دارد در بین طرفداران رمزارز‌ها شناخته شده است. او که یک پروفسور از دانشگاه MIT است درمورد بلاکچین، ارز‌های دیجیتال و نوآوری مالی تدریس می‌کند.»

او پیش از این اشاره کرده بود که عرضه اولیه سکه‌های رمزارزی در واقع سهامی به سرمایه‌گذار ارائه می‌دهد، درنتیجه این توکن باید مقررات یک سهام را رعایت کند.

گنسلر در کنفرانس بلاک‌چین دانشگاه MIT در سال 2018 گفت:‌ «جامعه سرمایه‌گذار امیدوار به قدردانی است. وقتی پرنده‌ای صدای اردک می‌دهد، همانند اردک شنا می‌کند و همانند اردک راه می‌رود… می‌توان گفت که آن پرنده اردک است».

اگر انتصاب گنسلر به تایید سنا برسد، او احتمالا روی پرونده ریپل که به صورت غیرقانونی با فروش توکن‌های XRP بیش از 1.3 میلیارد دلار بودجه دریافت کرده تاثیر مهمی خواهد داشت. ریپل مدعی است که این پرونده «حمله‌ای که به صنعت رمزارز‌ها و نوآوری آمریکایی است.»

منبع: CFO

http://pvst.ir/9o9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو