skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قوه قضائیه هشدار داد:

پیامک با موضوع ابلاغ الکترونیکی قضایی به افراد جعلی است

۵ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در بیانیهای اعلام کرده که پیامک ارسال شده به برخی افراد با موضوع ابلاغ الکترونیکی قضایی جعلی است.

به گزارش پیوست، به تازگی متنی با عنوان ابلاغ الکترونیک قضایی به صورت پیامک به برخی افراد ارسال و در آن از گیرنده پیام خواسته شده برای مشاهده شکایت در سامانه ابلاغ ثنا به آدرس اینترنتی اعلام شده وارد و مبلغی را پرداخت کنند. حال مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوهقضائیه اعلام کرده که این پیامک جعلی است.

در این بیانیه آمده است که  اخبار جعلی متعددی مبنی بر صدور شکوائیه یا دادخواست جدید در سامانه ابلاغ قضایی و سامانه ثنا به صورت پیامکی و یا در فضای مجازی منتشر میشود. آنطور که در این بیانیهآمده در برخی از این اخبار از فرد دریافت کننده پیامک درخواست میشود با مراجعه به یک صفحه جعلی برای مشاهده آن وجهی را بصورت الکترونیکی پرداخت کند.

مرکز آمار قوه قضاییه در بیانیه خود تاکید کرده که این پیامک‌های جعلی که عمدتا با مبداء خارج از کشور تولید و از سرشماره‌های نامعتبر ارسال میشود، صرفا برای کلاهبرداری و سرقت از حساب های بانکی افراد طراحی می‌شود و ارتباطی با دستگاه قضایی ندارد.

در ادامه این بیانیه آمده است که در فرآیند سامانه ابلاغ الکترونیکی و اطلاع رسانیهای قضایی هیچ گونه وجهی بصورت اینترنتی دریافت نمیشود و کلیه درگاههای دسترسی به سامانههای رسمی قوه‌ قضائیه صرفا از طریق پایگاه adliran.ir در اختیار ذینفعان دستگاه قضایی قرار میگیرد. مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در بیانیهخود اعلام کرده: «به منظور پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری احتمالی، در هنگام مواجهه با این پیامهای جعلی از بازکردن لینکهای آلوده خودداری کرده و مراتب را سریعا به پلیس فتا گزارش کنندهمچنین در این بیانیه تاکید شده که در پیامک‌های اطلاع رسانی سامانه ابلاغ الکترونیکی ارسال شده از سرشمارههای رسمی قوه قضائیه، هیچ لینکی برای  ورود به درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و برای مشاهده ابلاغیه های قضایی نیاز به هیچ گونه پرداخت وجهی وجود نخواهد داشت.

همچنین مرکز آمار 100049 و 1000490 تا 1000499 و 500049 را سرشمارههای پیامکی قوه قضائیه اعلام کرده است.

http://pvst.ir/9ko

5 نظر

  1. سلام با پیش شماره ۰۹۹۴۵۱۸۹۵۶۸برای من یک پیام از ثنا امد و تهدید کرد چناچه ظرف زمان مشخصی کارهایی را انجام ندهم حکم جلبم میاد…لطفا کمک کنید

    1. ممکن است کلاهبرداری باشد. طی روزهای گذشته پلیس بارها پیامک زده که اگر از ثنا با شماره شخصی پیامک آمد توجه نکنید چرا که کلاهبرداری است.

    2. سلام ببخشید یک نفر که اول شمارش ۹۸ هست پیام داده از شما شکایت شده و برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید تقلبیه لطفا کمکم کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو