skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات با افزایش مالیات اپراتورها مخالفت کرد

میثم قاسمی تحریریه

۵ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات در توییتی، خواستار مخالفت نمایندگان با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در افزایش مالیات اپراتورها شد.

به گزارش پیوست، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار توییتی در اکانت شخصی خود ابراز امیدواری کرد نمایندگان مجلس در صحن علنی، با مصوبه کمیسیون تلفیق، مبنی بر افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از جمله صداوسیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند.

در مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ آمده است: «حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از کارورها (اپراتور)های ارائه دهنده خدمات مخابراتی میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود. منابع حاصل به میزان سی هزار میلیارد ریال (۳ هزار میلیاد تومان) با هدف حمایت از تولید و محتوا و فعالیت‌های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزینه می‌شود. مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن منحصرا به عهده سازمان تنظیم مقررات صورت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صداوسیما می‌باشد.»

این بند که در لایحه بودجه سال آینده وجود نداشت از سوی کمیسیون تلفیق به تبصره ۶ بودجه افزوده شده و اکنون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید تصویب نهایی آن «باعث افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اپراتورها خواهد شد.»

لایحه بودجه سال آینده کشور هم‌اکنون در صحن علنی مجلس در حال بررسی و تصویب نهایی است.

http://pvst.ir/9kd
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو