skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بانک‌های تنسنت و گروه ای‌ان‌تی در آزمایش یوان دیجیتال شرکت می‌کنند

۴ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 «وی‌بانک» متعلق به شرکت تنسنت و «مای‌بانک» متعلق به گروه ای‌ان‌تی اولین‌ بانک‌های خصوصی هستند که در آزمایش یوان دیجیتال شرکت می‌کنند.

به گزارش پیوست، این دو بانک اولین شرکت‌های فین‌تکی خواهند بود که در این آزمایشات شرکت می‌کنند و با وجود اینکه گمان می‌رفت ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار است نفوذ این شرکت‌ها را محدود کند با حضور در این آزمایشات نسبت به رقبای خود برتری خواهند یافت.

این گزارش تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که گروه‌ ای‌ان‌تی با قانون‌گذاران چینی بر سر تغییر عملکرد خود به توافق رسید. روزنامه اخبار بورس چین با اشاره به منابع ناشناس گزارش کرد که این دو بانک تحت نظارت بانک مرکزی چین (PBOC) در حال آماده سازی برای پیوستن به آزمایشاتی هستند که توسط ۶ بانک دولتی اجرا خواهد.

در این گزارش گفته شد که به زودی حساب‌های وی‌بانک و مای‌بانک در کیف پول یوان دیجیتال در دسترس خواهند بود. اپلیکیشن e-CNY همانند اپلیکیشن‌های پرداخت دیجیتالی که تنسنت و ای‌ان‌تی دارند به حساب‌‌های بانکی مختلف متصل شده و با انتقال پول از آنها فعالیت می‌کند.

براساس گزارش شرکت تحقیقاتی iResearch، اپلیکیشن مالی علی‌پی از گروه ای‌ان‌تی و وی‌چت پی از تنسنت به ترتیب 56 و ۳۸/۸ درصد از بازار پرداخت دیجیتال چین را به خود اختصاص می‌دهند. طبق پیش‌نویسی که بانک مرکزی چین از قوانینی ضد انحصار منتشر کرد این دو شرکت با در اختیار داشتن این سهم عظیم از بازار پرداخت دیجیتال در واقع دو قطبی صنعت پرداخت محسوب می‌شوند.

ارز دیجیتال به دیگر بازیگران از جمله بانک‌های سنتی اجازه می‌دهد که با این دو غول فین‌تک رقابت کنند. گروه ای‌ان‌تی و تنسنت هرکدام حدود ۳۰ درصد از سهام بانک‌های دیجیتال خود را در اختیار دارند.

JD.com غول تجارت دیجیتال و رغیب علی‌بابا یکی از بازیگران مهم آزمایش یوان دیجیتال است که حتی 4.6 میلیون دلار یوان دیجیتال را به صورت قرعه کشی در سوژو بین مردم تقسیم کرد.

براساس گزارشات منتشر شده برخی کارکنان گروه ای‌ان‌تی در آزمایشات یوان دیجیتال شرکت کرده‌اند.

منبع: Technode

http://pvst.ir/9k4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو