skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جریان‌های امنیت سایبری در سال 2021

جرایم سایبری امسال ۶ هزار میلیارد دلار برای جهان هزینه خواهد داشت

۲۹ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جرایم سایبری یکی از موضوعات مهم در انتشارات تجاری و مالی جهان محسوب می‌شوند. رخنه‌های مهم، دزدی و نشت اطلاعات مدتها است که ذهن رهبران تجاری را درگیر خود کرده است.

به گزارش پیوست، انقلاب دورکاری که با همه‌گیری 2020 پدید آمد باعث شده تا نرخ تحول دیجیتال در سازمان‌های جهان افزایش یابد. استفاده از نرم‌افزار‌ها و تکنولوژی‌های اینترنتی افزایش یافته که همین فرصت‌های بیشتری را برای تبهکاران سایبری فراهم می‌کند.

حملات بد افزاری و به ویژه باج‌افزاری از این تحول دیجیتال استفاده می‌کنند و ماهیت آنها نیز همواره در حال تغییر است.

در سال 2021 حملات باج‌افزاری «اسپری و پرداخت» افزایش یافتند و در این روش تبهکاران بیشترین حد بدافزار را به امید کوتاه آمدن هدف استفاده می‌کنند و به نظر مدلی پدید آمده است که در آن گروه‌های هک و سازنده بد‌افزار به امید گرفتن پول بیشتر به دنبال بازیگران بزرگتری می‌روند.

گزارش تازه‌ای از انتشارات Cybersecurity Venture که درمورد جرایم سایبری می‌نویسد نشان داده که جرایم سایبری امسال 6 هزار میلیارد دلار برای جهان هزینه خواهند داشت و این رقم نسبت به سال 2015 دو برابر شده است. با افزایش تهدید‌ها برای شرکت‌ها، نهاد‌ها و افراد دولتی، صحبت درمورد نیاز به اقدامات با کیفیت تر در زمینه امنیت سایبری در تمامی سطوح جامعه افزایش یافته همچنین مشخص است که آگاهی در این حوزه نیز باید افزایش پیدا کند.

سرمایه‌گذاری‌های عمده تجاری و دولتی

تمامی این صحبت‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌ها و دولت‌ها به دنبال افزایش بودجه و هزینه‌های امنیت سایبری هستند. برای مثال انتظار می‌رود که بازار جهانی نرم‌افزار امنیت سایبری از 183.2 میلیارد دلار در سال 2019 به نزدیک 230 میلیارد دلار برسد. این حجم از سرمایه‌گذاری به معنای افزایش سود بازیگران بزرگ این صنعت خواهد بود.

صندوق‌های قابل معامله (ETF) امنیت سایبری نیز بار دیگر شهرت یافته‌اند و در چند سال اخیر توجه به موضوع امنیت سایبری افزایش یافته است. این روند با افزایش تقاضا برای ابزار‌های مراقبتی منطقی به نظر می‌رسد و مسلما شرکت‌هایی که چنین ابزار‌هایی را ارائه می‌دهند در این جریان سود می‌کنند.

جنگ سایبری و جاسوسی

جنگ سایبری و جاسوسی حتی پیش از پاندمی هم یک اقدام ژئوپولتیک و روشی برای حمله محسوب می‌شد اما با توجه به رشدتی که اینترنت اشیا (IoT) در سال‌ گذشته داشته و البته توسعه شبکه‌های 4 و G5، دورکاری و افزایش اتصال در خانه‌ها، محله‌ها و جوامع، موقعیت‌های جنگ سایبری و جاسوسی نیز افزایش یافته است.

جنگ‌افزار‌های سایبری ارزان، ساده و بسیار موثر هستند. مهمتر اینکه یک کشور یا آژانس دولتی نمی‌تواند ثابت کند که حملات دقیقا از کجا منشا می‌گیرند و چه کسی به آنها نفوذ کرده است.

شرکت‌های امنیت سایبری که خدمات خود را در اختیار نهاد‌های امنیت ملی و زیرشاخه‌ها قرار می‌دهند از این مسئله سود می‌برند. شرکت‌هایی که قرارداد‌های بزرگ امنیت سایبری با دولت دارند بودجه عظیمی را دریافت می‌کنند و زیرساخت فعلی خود را اصلاح یا زیرساختی تازه فراهم می‌کنند.

بلاگ‌ها و جوامع سرمایه‌گذاری امیدوارند که ارائه دهندگان امنیت سایبری و سهام‌های آنها در سال 2021 روند خوبی را در پیش خواهند گرفت. از این پس تجارت‌ها بیش از پیش از طریق اینترنت و دستگاه‌های متصل به اینترنت انجام می‌شوند و مطمئنا جرایم نیز روندی صعودی خواهند داشت.

درست همانطور که تولیدکنندگان تجهیزات نظامی در دوران جنگ اوضاع خوبی خواهند داشت، شرکت‌های امنیت سایبری هم در دوران جنگ سایبری بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و از این رو می‌توان روند خوب و رو به رشدی را برای شرکت‌های فعال در این حوزه پیش‌بینی کرد.

http://pvst.ir/9jb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو