skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بلاکچین چطور به انقلاب واقعیت مجازی کمک می‌کند؟

۲۹ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده امروزه در خط مقدم انقلاب تکنولوژی قرار دارند. تکنولوژی که کمتر از یک دهه پیش شبیه به فیلم‌های تخیلی بود حالا در زندگی روزمره ما حضور دارد. واقعیت مجازی در تمامی حلقه‌های حیات از تفریح و تحصیل تا صنعت ملک و توریست نفوذ کرده است. این پیشرفت تنها در زمینه کاربرد نیست و ارزش بازار نیز افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، در سال 2019 ارزش بازار جهانی واقعیت مجازی کمتر از 15 میلیارد بود اما اگر روند به همین شکل فعلی باقی بماند تا سال 2024 به 70 میلیارد دلار خواهد رسید. با توجه به حوادث اخیر جهان، بازار واقعیت مجازی احتمالا با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد.

پریشانی ناشی از کوئید-19 و قرنطینه برای صنعت واقعیت مجازی بسیار مثبت است. بالاخره مردم هنوز به دنبال تجربیات جدید هستند و واقعیت مجازی این تجربه را در اختیار آنها قرار می‌دهد؛ کاربران مکان‌های متعددی را در جهان ما ملاقات می‌کنند و حتی بدون خطر و حفظ فاصله اجتماعی وارد جهان‌های جدید می‌شوند.

ویکتوریا وی‌آر (Victoria VR) یک اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین است که چندین پلتفرم واقعیت مجازی را متحد می‌کند و یک جهان کامل پر از محتوای تصویری را ایجاد می‌کند که به طور کامل روی شبکه بلاکچین ثبت شده‌اند

اما واقعیت مجازی تنها صنعتی نیست که به تازگی رشد کرده است. دیگر بازیگران مشهور سال‌های اخیر تکنولوژی بلاک‌چین و رمزارز‌ها هستند. از زمان سقوط بازار رمزارزها در سال 2018 تا به امروز این صنعت احیا شده و حالا قدرتمندتر از همیشه است. مردم به صورت طبیعی شروع به ترکیب بلاک‌چین و واقعیت مجازی کرده‌اند. نتیجه این شد که این دو تکنولوژی به خوبی با یکدیگر همخوانی دارند.

اول از همه اینکه بلاک‌چین به شما اجازه می‌دهد تا محتوای واقعیت مجازی را بدون کاهش امنیت نامتمرکز کنند. در واقع با استفاده از بلاکچین می‌توانید یک جهان مجازی کامل ایجاد کنید که پر است از مخلوقات کاربران و براساس قوانینی فعالیت می‌کند که کاربران آن را ایجاد کرده‌اند و توسعه دهندگان پلتفرم دخالتی در این موضوع ندارند. کاربران می‌توانند جهانی ایجاد کنند که واقعا به خودی خود زنده است و به کاربران اجازه می‌دهد بدون هیچ خطری آنرا تجربه کنند.

دوم اینکه با وجود نامتمرکز بودن محافظت از حق کپی‌رایت به لطف بلاک‌چین به خوبی انجام می‌گیرد؛ از آنجایی که اعتبار کار خلاقانه اشخاص روی بلاک‌چین ثبت شده است هیچ کس قادر به سرقت آن نیست. محافظت از کپی‌رایت روند بهتری خواهد داشت و سیستم محافظت مناسب به پلتفرم‌های واقعیت مجازی اجازه می‌دهد تا به بخش‌هایی از یک اکوسیستم واحد تبدیل شوند.

سوم اینکه تلفیق این جهان با بازار پرسود رمزارز‌ها، جذب طرفدار برای واقعیت مجازی را ساده‌تر می‌کند. اگر مردم بدانند که در کنار زمان گذاشتن برای جهان مجازی از آن درآمد خواهند داشت علاقه آنها به این جهان افزایش می‌یابد.

پلتفرمی خلاق که واقعیت مجازی و بلاک‌چین را تلفیق می‌کند

یکی از پروژه‌هایی که به خوبی از مزیت‌های تلفیق بلاک‌چین و واقعیت مجازی استفاده می‌کند ویکتوریا وی‌آر است. این پروژه یک اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین است که چندین پلتفرم واقعیت مجازی را تلفیق می‌کند و جهانی پر از محتوای تصویری ایجاد می‌کند که روی بلاک‌چین ثبت می‌شوند. درنتیجه کاربران ویکتوریا وی‌آر بدون خطر یا نیاز به سفر مشغول به کار می‌شوند، مقصد‌های توریستی را ملاقات می‌کنند، در جلسات شرکت می‌کنند، از کنسرت لذت می‌برند و بازی می‌کنند.

به‌علاوه ویکتوریا وی‌آر به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با معامله و راه‌اندازی کسب و کار در جهان مجازی، در دنیای واقعی هم درآمد داشته باشند.

با شرکت و سرمایه گذاری در این پلتفرم از طریق توکن ویکتوریا وی‌آر می‌توانید درآمد پایداری تا 20 درصد سالیانه داشته باشید. کاربران برای دریافت این درآمد باید توکن وی‌آر را در حساب‌های صرافی دکسفین (DEXFIN) نگهداری کنند.

این پلتفرم رمزارزی نیازی به خدمات تخصصی برای تمامی جوانب رمزارز را حذف می کند و امکان معامله، نگهداری، دسترسی  به کمپین‌های جذب سرمایه و دارایی‌های توکنیزه شده را فراهم می‌کند. همچنین در این صرافی با نگهداری توکن DXF می‌توانید در معاملات خود سود کنید و درآمد پایدار داشته باشید.

ویکتوریا وی‌آر راه را برای نسل جدیدی از پروژه‌های تلفیق بلاک‌چین و واقعیت مجازی باز می‌کند و کاربران هم از مزایا و آزادی‌های واقعیت مجازی سود می‌برند و هم در جهان واقعی درآمد خواهند داشت.

منبع: Forbes

http://pvst.ir/9j8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو