skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تحول دیجیتال چه تاثیری بر بازار ملک در سال ۲۰۲۱ خواهد داشت

۲۷ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برنامه‌ خود برای سیاست محیط زیستی و ملک را هنوز مشخص نکرده؛ اما چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا وعده داده که تا سال ۲۰۳۵ ردپای کربنی ساختمان‌های آمریکا را به ۵۰ درصد کاهش دهد. به نظر می‌رسد بایدن در این زمینه می‌خواهد از  استارت‌آپ‌های مخصوصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند کمک بگیرد.

به گزارش پیوست، یکی از این استارت‌آپ‌ها کربن لایت‌هوس است، استارتاپی با ۶۷ میلیون دلار بودجه که از هوش مصنوعی برای کاهش کربن حاصل از ساخت و ساز استفاده می‌کند. خدمات بازدهی تولید این شرکت که به تازگی ارائه شده به مالکان اجازه می‌دهد تا سطح تولید کربن را سنجیده و تحت نظارت داشته باشند و از نگاه این استارتاپ این کار برای جریان ساخت و ساز که از اهداف محیط زیستی عقب مانده ضرورت دارد.

اما در گزارش نمای املاک تجاری شرکت دیلویت برای سال ۲۰۲۱، داده‌های موجود نشان می‌دهد که شیوع کوئید-19 تاثیری سیستماتیک بر صنعت ملک سال ۲۰۲۱ داشته است.

جان دی‌انجلو، یکی از رهبران حوزه املاک در شرکت مشاوره دیلویت می‌گوید که تاثیر پاندمی کوئید-19 بر املاک تجاری باعث شده تا استفاده از تکنولوژی سرعت بیشتری بگیرد. دی‌انجلو می‌گوید: «همینطور که شرکت‌های املاک تجاری برای درک و پاسخ به الگوهای رفتاری جدید فعالیت می‌کنند، فضاهای ساخت و ساز امن را فراهم می کنند، بازدهی اجرایی را بهبود می‌بخشند و سطوح خطر و موقعیت‌های دارایی و اموال را شناسایی می‌کنند. ما شاهد پیدایش دوقلو های دیجیتالی، مشارکت مستقیم دیجیتال، داده و تحلیل، خودکارسازی رباتیک و بلوغ دیجیتال هستیم که املاک تجاری را در سال ۲۰۲۱ و فراتر از آن همراهی خواهد کرد.»

دی‌انجلو باور دارد که تصمیم گیری داده محور با تغییر الگوهای رفتار و تقاضا به سرعت تغییر می‌کند و شرکت‌های املاک تجاری برای پاسخ به موقعیت‌ها و خطراتی که این تغییراتی ایجاد می‌کنند تلاش خواهند کرد.

دی‌انجلو می‌گوید: «تلاش برای انجام این کار با غریزه یا شانس در این محیط امکان پذیر نیست. همچنین وقتی به خودکارسازی فرایند رباتیک نگاه می‌کنیم، صنعت ملک در استفاده از تکنولوژی بسیار آهسته عمل کرده است. از آنجایی که شرکت‌های ملکی حالا به دنبال کاهش هزینه و افزایش بازدهی هستند،‌ RPA در تلاش‌های تحول دیجیتال ایفای نقش می‌کند.»

جیم بری ، نایب رئیس و رهبر املاک و مستغلات ایالات متحده در دیلویت نیز می‌گوید: «باید بدانید در حالی که پاندمی عاملی برای افزایش سرعت بود اما جریان‌های قبلی را تغییر نداد. در چشم‌انداز‌های پیشین حوزه ملک ما اشاره کردیم که سازوکار در حال تغییر است و این صنعت باید برای بهره‌مندی بهتر از فرصت‌ها از تکنولوژی‌های جدید و در حال پیدایش استفاده کند و با استفاده از تحلیل داده پیشنهاداتی را ارائه کند که بر تجربه مشتری تمرکز دارد».

بری می‌گوید «ما امروز هم همچنان شاهد اخلال در ارزش‌گذاری صنعت ملک هستیم. با وجود اینکه حوادث سال 2020 به یاد ماندنی شد اما سال 2021 به بعد هم بسیار اهمیت خواهد داشت زیرا شرکت‌های ملکی برای مطابقت فعالیت‌های خود با کاربران به موقعیت‌های جدیدی قدم می‌گذارند».

بری باور دارد که این اقدامات با تاکید بیشتر بر تحول دیجیتال انجام می‌گیرند و شاهد رقابت شدید در این حوزه خواهیم بود.

بری می‌گوید «ما خواهیم دید که صنعت ملک با تاکید بر تجربه مشتری روی املاک ارزشگذاری خواهد کرد و دارایی‌ها به گونه‌ای دسته بندی می‌شوند تا عملکرد مهارتی با آینده کار و روند احیای تجاری همگام شود و شاهد فرصت‌های جدیدی هستیم و نحوه مشارکت کارمندان نیز متفاوت خواهد بود».

از نگاه بری در حالی که پاندمی نگاه تازه‌ای را برای شرکت‌ها ایجاد کرد اما از نظر شرکت دیلویت این نگاه تازه همین جریان‌های موجود را تقویت می‌کند و سرعت می‌بخشد و آنچنان شاهد شکل گیری جریان جدیدی نخواهیم بود.

در تحقیق چشم انداز ملک برای سال ۲۰۲۱ ، ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان عقیده داشتند که پاندمی باعث شد تا کاستی‌های سازمان آنها مشخص شود و تنها ۴۰ درصد از سازمان‌ها یک برنامه مشخص برای تحول دیجیتال داشتند. به همین دلیل می‌توان گفت که آینده این صنعت در «هدف، مکان و تحلیل» نهفته و شرکت‌ها با رفع کاستی‌ها و پیوستن به جریان دیجیتال مسیر خود را در سال 2021 ادامه خواهند داد. رهبران در آینده باید تعادلی بین مدیریت هزینه و سرمایه‌گذاری ایجاد کنند.

منبع: Forbes

http://pvst.ir/9ij

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو