skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شعبه مجازی سپهر به زیرساخت نماد متصل شد

۲۲ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

سامانه شمس یا شعبه مجازی سپهر به زیرساخت نماد متصل شد و امکان امضای دیجیتال، احراز هویت غیر حضوری و ارائه انواع گواهی‌های الکترونیکی به صورت آنلاین در شبکه بانکی کشور در بانک صادرات فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، مدیرعامل بانک صادرات در مراسم رونمایی از سامانه شمس اعلام کرد که به زودی کاربران سامانه شمس به ۴۵ میلیون نفر خواهد رسید.

حجت‌اله صیدی افزود: «در سال ۱۴۰۱ اولین شعبه مجازی بانک صادرات با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک ایجاد می‌شود.»

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک نیز در این مراسم اعلام کرد: «امروزه نسل مشتریان تغییر کرده و مشتریان بانکها بیشتر به دریافت خدمات بر روی موبایل گرایش دارند. سید ابوطالب نجفی گفت: فناوری‌هایی همچون هوش مصنوعی و اینترنت اشیا امروزه وارد حوزه خدمات بانکی شده اند و مدیران فناوری بانکها باید ضمن رصد تغییر و تحولات این حوزه، برای همگامی با آنها برنامه داشته باشند.»
او افزود: «فرایند احراز هویت افراد به عنوان پیش نیازی برای صدور گواهی های الکترونیکی نماد محسوب می‌شود و طی فرایند مزبور در کنار امکان احراز هویت حضوری افراد در دفاتر پیشخوان نماد، می توان از فرایند احراز هویت غیر حضوری نیز بهره جست که در آن از فناوری هوش مصنوعی استفاده شده است.»

او تاکید کرد که زیرساخت نماد (نظام مدیریت امنیت داده‌ها) بانک مرکزی ج.ا.ا یک زیرساخت حاکمیتی است که شرکت خدمات انفورماتیک مجری آن بوده و به منظور ایجاد بستری امن برای تراکنش ها و خدمات بانکی غالباً غیرحضوری در شبکه بانکی کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در ادامه صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت کارت ایران (هلدینگ فناوری و نوآوری سپهر) گزارشی از اقدامات انجم شده در حوزه اتصال بانک صادرات به زیرساخت نماد و سامانه امضا همراه به عنوان اولین بانک در شبکه بانکی و استفاده از امضاء دیجیتال در خدمات قابل ارائه در سامانه شمس (شعبه مجازی سپهر) پرداخت.

سامانه شمس سامانه ای است که توسط شرکت داده پردازی خوارزمی توسعه یافته و در آن اکثر خدمات قابل ارائه در شعب بانک صادرات به صورت غیرحضوری به کاربران شبکه بانکی ارائه می‌شود.

فرامرزی در این خصوص گفت: طی این جلسه از کاربرد امضاء دیجیتال و زیرساخت نماد در یکی از خدمات سامانه شمس رونمایی می‌شود و امید آن می‌رود که این قابلیت به زودی در سایر سامانه‌های بانک صادرات نیز مورد بهره برداری قرار گیرد.

http://pvst.ir/9ho

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو