skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ضرر ۵/۶ میلیارد دلاری گوگل کلود در سال ۲۰۲۰

۱۵ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل به سرمایه‌گذاری عظیم خود روی گوگل کلود ادامه می‌دهد و در حالی که درآمد این شرکت افزایش یافته اما ضرر‌های آن نیز افزایش پیدا کرده‌اند. گوگل امروز برای اولین بار نسبت درآمدبه ضرر خود را برای بخش گوگل کلود به تفکیک سه ماهه‌ها اعلام کرد. گوگل کلود در سال مالی 2020 که در 31 دسامبر به پایان رسید ۵/۶ میلیارد دلار ضرر کرده است. این ضرر در کنار درآمد ۱۳ میلیارد دلاری این بخش است.

به گزارش پیوست، در حالی که این آمار در نگاه اول کمی تاریک به نظر می‌رسد اما باید از جوانب مختلف به آن نگاه کرد. از یک سو ضرر‌ در حال افزایش است از ۴/۳ میلیارد دلار در سال 2018 به ۴/۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ و ۵/۶ میلیارد دلار در سال گذشته(۲۰۲۰) رسیده اما درآمد این شرکت نیز در حال افزایش است و از ۵/۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به ۸/۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۱۳ میلیارد دلار در سال گذشته رسیده است. آنچه بیشتر از همه چیز در این بخش شاهدش هستیم سرمایه‌گذاری عظیم گوگل روی زیرساخت ابری است.

واحد گوگل کلود که توسط توماس کوریان مدیرعامل آن رهبری می‌شود شامل زیرساخت و خدمات پلتفرمی و همچنین گوگل ورکپلیس (که شاید آن را به نام G Suite بشناسید) است. گوگل در همین بخش سرمایه‌گذاری‌ عظیمی انجام داده‌است. دیتاسنتر‌ها ارزان نیستند و گوگل کلود در سال ۲۰۲۰ برای مناطق جدیدی شروع به کار کرد. این سرمایه‌گذاری در کنار سرمایه‌گذاری عظیم این شرکت روی خدمات اصلی و خریداری زیرمجموعه‌ها است.

ساندرا پیچای مدیرعامل الفابت (شرکت مادر گوگل) در تماس امروز خود گفت: «ما در بخش کلود خود می‌بینیم که چطور مشتریان اولیه در این تحول قرار می‌گیرند. ما یک زمان طولانی و روندی از سرمایه‌گذاری ها را پیش روی خود می‌بینیم. مشخصا هرچه بیشتر در این حوزه باشید کمک و بازده غیرملموس بیشتر می‌شود و گستره اقتصادی نیز گسترش می‌یابد. اما ما مطمئنا به سرمایه‌گذاری خود ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم که می‌توانیم به مشتریان خود در جهان خدمات‌رسانی کنیم و پیشنهاداتی که به آن علاقمند هستند را در اختیارشان قرار دهیم».

راس پورات مدیر ارشد مالی گوگل و الفابت می‌گوید: «عملکرد قدرتمند ما در سه ماهه چهارم با درآمد ۵۶/۹ میلیارد دلار از بخش جستجو و یوتیوب تامین شد زیرا فعالیت مشتریان و تجارت‌ها نسبت به ابتدای سال بیشتر شد. درآمد‌ گوگل کلود برای سال ۲۰۲۰ تقریبا ۱۳/۱ میلیارد دلار اعلام شد که به روند افزایشی خود ادامه می‌دهد و ما روی ارائه ارزش در فرصت‌های رشد تمرکز داریم».

در تماس امروز پورات اشاره کرد که بخش ورکپلیس گوگل در بین شرکت‌های بزرگ توجه زیادی را به خود جلب کرده و در حال رشد است که این موضوع نشان‌دهنده  توافق‌ وفاداری معنادار و طولانی مدت است».

اما فعلا تجارت اصلی گوگل که در سه ماهه گذشته رشد قابل توجهی داشت هزینه توسعه بخش ابری را تامین می‌کند.

در همین زمان AWS بخش خدمات ابری آمازون نیز درآمد ۱۲/۷۴ میلیارد دلاری را با سود اجرایی ۳/۵۶ میلیارد دلار تنها برای سه ماهه گذشته گزارش کرد. سود اجرایی AWS برای سال ۲۰۲۰ به ۱۳/۵ میلیارد دلار رسیده است.

منبع: TechCrunch

http://pvst.ir/9ge

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو