skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیش از 78 کاربر فیس‌بوک و اینستاگرام به دلیل تبلیغ رفتار خشونت‌آمیز حذف شدند

۴ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیس‌بوک بیش از 78 هزار پروفایل در فیس‌بوک و اینستاگرام را به دلیل نقض سیاست‌هایش در رابطه با نظریه‌های توطئه کیوانان و نهضت‌های مسلح‌ سازی اجتماعی بین آگوست 2020 و 12 ژانویه 2021 حذف کرده است.

به گزارش پیوست، فیس‌بوک به عنوان مالک اینستاگرام، بیش از 37 هزار صفحه، گروه و رخداد مربوط به کیوانان و نهضت‌های مسلح سازی اجتماعی را حذف کرده است. فیس‌بوک بیش از 980 نهضت مسلح‌سازی اجتماعی را از آگوست حذف کرده است.

کیوانان یک نظریه توطئه حول یک شخصیت ناشناس اینترنتی به نام «Q» است که ادعا می‌کند دونالد ترامپ بخشی از یک مبارزه مخفی علیه حلقه شیطانی قاچاق جنسی کودکان، انسان‌خواری و «مافیای پشت پرده» است. این تفکر از فریوم 4chan آغاز شد اما در فیس‌بوک توجه بیشتری جلب کرد.

یک سخنگوی فیس‌بوک در مصاحبه با بخش تجاری فاکس گفت: «ما به تقویت شناسایی تحرکات اجتماعی مسلح سازی، شرایط جدید مربوط به کیوانان و تلاش افراد برای فرار از شناسایی ادامه می‌دهیم و همچنین روی پروفایل‌هایی که به سازماندهی و ترویج نهضت‌ها و گروه‌ها در پلتفرم ما ادامه می‌دهند تمرکز داریم».

او در ادامه گفت:‌«ما به مشاوره خود با متخصصان ادامه می‌دهیم تا استراتژی خود را منتقل کنیم و به همان ترتیب محتوا را شناسایی و حذف کنیم. این گروه‌ها دائما تلاش می‌کنند از قوانین ما فرار کنند و ما نیز به مطالعه ادامه می‌دهیم تا امنیت مردم را حفظ کنیم».

براساس مصاحبه دو کارمند فیس‌بوک با نیویورک تایمز، فیس‌بوک از ماه می حذف حساب‌های مربوط به کیوانان را شروع کرده‌است.

فیس‌‌بوک در بیانیه‌ای در ماه آگوست اعلام کرد که «ما شاهد رشد تحرکاتی هستیم که با اینکه مستقیما با سازماندهی خشونت ارتباط ندارند، اما اقدامات خشونت آمیز را تجلیل می‌کنند و سلاح‌های خود را نشان می‌دهند و استفاده از آن را پیشنهاد می‌کنند و دنبال کنندگانی دارند که الگوی رفتاری خشونت‌آمیز داشته‌اند».

این شرکت محدودیت‌های موجود برای محتوای مربوط به نظریه‌های کیوانان و تحرکات اجتماعی مسلح در ماه اکتبر را افزایش داده است.

فیس‌بوک در ماه اکتبر گفت «ما به تقویت سیاست‌ها و مطالعه تاثیر‌ آن بر پلتفرم متعهد هستیم اما چندین موضوع به بروزرسانی امروز منتهی شده‌اند».

فیس‌بوک مثالی از «محتوای کیوانان که از خشونت تجلیل و پشتیبانی می‌کند را ارائه کرد» برای مثال «محتوایی که به اشکال مختلف به آسیب در زندگی واقعی مربوط می‌شد از جمله کسانی که اخیرا مدعی شدند گروه‌های خاصی آتشسوزی کرانه غربی را آغاز کردند و این موضوع توجه مسئولان محلی را از جنگ با آتش و محافظت از عموم پرت کرده است».

قانونگذاران اعلام کرده‌اند که شبکه‌های بزرگ اجتماعی از جمله فیس‌بوک، توییتر و وب‌سایت‌های کوچکتری همچون پارلل مکانی هستند که خشونت و افراط جلب توجه می‌کند. امروزه در دوران کرونا که مردم زمان بیشتری را در فضای آنلاین سپری می‌کنند این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

دیگر غول‌های تکنولوژی از جمله توییتر و یوتیوب محتوای مربوط به کیوانان و دیگر گروه‌های افراطی را دنبال کرده و از بین می‌برند.

منبع: FoxBusiness

http://pvst.ir/9ea

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو