skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رشد سهام «علی بابا» با ظاهر شدن «جک ما» در انظار عمومی

۲ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ بهمن ۱۳۹۹

جک‌ما، بنیان‌گذار علی‌بابا پس از اینکه در چند هفته گذشته ناپدید شده بود و بسیاری درمورد وضعیت او گمانه‌زنی می‌کردند، در انظار عمومی ظاهر شد. با انتشار این خبر سهام علی‌بابا در بورس هنگ‌کنگ ۸ درصد رشد کرد.

به گزارش پیوست، بنیان‌گذار علی‌بابا، در ویدیویی که در شبکه ‌اجتماعی چین منتشر کرده به عنوان بخشی از فعالیت‌های خیریه خود از معلمان روستایی تشکر کرد. در این مراسم که معمولا در شهر سانیا برگزار می‌شود، بنیاد جک‌ما پیشرفت‌های معلمان روستایی را جشن گرفته و به آنها کمک مالی هدیه می‌دهد.

یکی از سخنگویان بنیاد جک‌ما گفت «جک‌ما در ۲۰ ژانویه در این مراسم سالیانه تشکر از معلمان روستایی به صورت آنلاین شرکت کرد.» در ماه اکتبر ما نظراتی را بیان کرد که به نظر منتقد قانونگذاران مالی چین بود. این موضوع یکی از دلایلی بود که قانونگذاران جلوی عرضه عمومی گروه‌ فناوری ای‌ان‌تی(Ant) غول فین‌تک آقای ما را گرفتند.

از زمان این اظهارنظر آقای ما در انظار عمومی دیده نشد و این موضوع باعث گمانه‌ زنی‌های بسیاری درمورد وضعیت او شده بود. اما منبعی به CNBC اعلام که او فقط می‌خواهد کمی استراحت کند.

مسئولان چینی در چند ماه اخیر به شدت دو شرکت بزرگ آقای ما یعنی علی‌بابا و ای‌ان‌تی را زیر فشار قرار داده‌اند.

در ماه دسامبر سازمان تنظیم بازار دولت چین یک پرونده فعالیت انحصاری را برای شرکت علی‌بابا آغاز کرد. پکن همچنین در حال نهایی کردن جزییات یک قانون سختگیرانه در حوزه ضد-انحصار است.

قانونگذاران همچنین تجارت گروه فناوری ای‌ان‌تی را نیز محدود کردند و این شرکت ملزم به اجرای پیش‌ نیازهای جدید قانونی است. دولت چین در حال تصویب قوانین جدیدی در حوزه وام‌های خرد است که یک پیش‌نیاز سرمایه را باری شرکت‌های تکنولوژی فعال در این حوزه الزامی می‌کند.

پکن نگران است قدرت این شرکت‌های تکنولوژی است که در چند سال گذشته با سرعتی عجیب رشد کرده و به بخشی جدا نشدنی از زندگی روزمره چینی‌ها تبدیل شده‌اند.

منبع: CNBC

http://pvst.ir/9cn

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو