skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سومین اپراتور بزرگ آمریکا هک شده است

۱۶ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تی موبایل سومین اپراتور بزرگ آمریکا پس از ادغام ۲۶ میلیارد دلاری خود با شرکت Sprint سال 2020 را با اعلام دومین نشت اطلاعاتی خود به پایان رساند.

به گزارش پیوست، این غول اپراتوری آمریکا طی یک هشدار که در وب‌سایت این شرکت منتشر شده اعلام کرده است که هکر‌ها به شکل غیرمجاز به اطلاعات حساب برخی کاربران دسترسی پیدا کردند و این نشت اطلاعاتی شامل اطلاعات مربوط به تماس‌های کاربران است.

در این هشدار گفته شد که «تیم امنیت سایبری ما به تازگی دسترسی غیرمجازی به اطلاعات مربوط به حساب تی‌موبایل شما را کشف و رفع کرده است. ما فورا با کمک متخصصان قانونی بررسی‌ها را آغاز کردیم تا ببینیم دقیقا چه اتفاقی افتاده و پای کدام اطلاعات در میان است. ما فورا این موضوع را به نیروهای امنیت فدرال اطلاع دادیم و حالا در مرحله اطلاع‌رسانی به مشتریان هستیم».

اطلاعات شبکه مربوط به شناخت مشتری (CPNI) شامل اطلاعات تماس‌ها، از جمله زمان برقراری تماس، مدت تماس، شماره تلفن تماس گیرنده و شماره‌های مقصد هر تماس و دیگر اطلاعاتی که روی قبض مشتری وجود دارد.

اما این شرکت اعلام کرده که هکر‌ها به نام، محل زندگی یا ایمیل، اطلاعات مالی و پسورد حساب‌ها دسترسی پیدا نکرده‌اند.

سخنگوی تی‌موبایل گفته که این نشت اطلاعات در اوایل ماه دسامبر رخ داده و تقریبا 0.2 درصد از مشتریان این شرکت، یعنی در حدود 200 هزار مشتری را تحت تاثیر قرار داده است.

این پرونده تازه‌ترین موضوع امنیتی این غول اپراتوری در سال‌های اخیر است.

تی‌موبایل در سال 2018 نیز اعلام کرده بود که اطلاعات شخصی دو میلیون کاربر نشت کرده است. پس از آن نیز یک سال بعد شرکت تایید کرد که هکر‌ها به اطلاعات یک میلیون کاربر پیش پرداختی دیگر دسترسی پیدا کرده‌اند. تنها پس از گذشت یک ماه از سال 2020، تی‌موبایل اعتراف کرد که هکر‌ها طی یک نشت اطلاعاتی به حساب ایمیلی برخی کارکنان تی‌موبایل دسترسی پیدا کردند و اطلاعات برخی کاربران در اختیار هکر‌ها قرار گرفت.

تی‌موبایل از سال 1999 توسط شرکت آلمانی Deustsche Telekom بنیان‌گذاری شد و کار خود را به عنوان یک شرکت ارتباطات در آمریکا شروع کرد. این شرکت در حال حاضر چیزی در حدود 86 میلیون کاربر دارد که 47 میلیون نفر آنها مشتریان پس پرداخت و اعتباری هستند.

منبع: Techcrunch

 

http://pvst.ir/99q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو