skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استارت‌آپ پلنتی با ربات و هوش مصنوعی مزرعه‌های عمودی را مدیریت می‌کند

۱۰ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تقریبا طی 30 سال آینده حدود 70 درصد از جمعیت جهان در شهر‌ها خواهند بود. آیا تولید غذای این مردم نیز متمرکز خواهد شد؟ کشاورزی عمودی ابزار مناسبی برای تغذیه مناطق پرتراکم به نظر می‌رسد و با این کار ردپای کربنی عظیمی که برای انتقال غذا به جا می‌ماند نیز از بین خواهد رفت.

به گزارش پیوست، استارت‌آپ پلنتی (Plenty) در سانفرانسیسکو که از پیشتازان تکنولوژی کشاورزی عمودی به شمار می‌آید توانسته با استفاده از هوش مصنوعی و راه‌کار جدید کشاورزی خود بازدهی و کیفیت تولید را افزایش دهد . مزرعه این شرکت به اندازه 242 هکتار زمین کشاورزی معمولی محصول تولید می‌کند اما این کار تنها با 8 هزار متر مربع زمین انجام می‌گیرد. جدای از تولید فوق‌العاده، مدیریت تولید نیز برعهده ربات و هوش مصنوعی است.

هوش مصنوعی چه کاری برای کشاورزی انجام می‌دهد؟ این تکنولوژی کاربرد‌های بسیاری برای نظارت بر آب، نور و دمای محیط رشد گیاهان دارد. هوش مصنوعی به گذشت زمان چگونگی رشد سریع‌تر و با کیفیت‌تر دانه‌ها را می‌آموزد. در حالی که این موضوع بر کیفیت غذا تاثیر مثبت دارد به حفظ منابع نیز کمک خواهد کرد.  استارت‌آپ پلنتی برآورد کرده که این ترکیب تکنولوژی زمین مورد نیاز را 99 درصد و مصرف آب را 95 درصد کاهش داده است.

استفاده از این تکنولوژی علاوه بر افزایش تولید شما را از آفت کش‌ها بی نیاز می‌کند و دیگر نیازی نیست نگران آب و هوای بد باشید. با استفاده از این روش می‌توانید گیاهان دیگر فصول را نزدیک به خانه تولید کنید و ردپای کربنی حمل و نقل نیز از چرخه طبیعت حذف خواهد شد. فاکتور‌های خارجی که بر کشاورزی سنتی تاثیرگذارند در این روش تاثیری ندارند و در چرخه تولید غذا بی اثر خواهند بود. این راهکار بهترین راه‌حل را ارائه می‌کند و هدفش کیفیت غذای بهتر و استفاده از منابع کمتر است.

نیت استوری هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد علمی استارت‌آپ پلنتی باور دارد که کشاورزی عمودی و تکنولوژی که در این شرکت آزمایش می‌شود فواید مهمی برای جهان دارد. استوری می‌گوید: «اگر شما ملتی با امنیت غذای محدود هستید باید همه چیز را وارد کنید، ارزش غذایی شما با آنچه در آمریکا وجود دارد متفاوت است. یعنی شما حاضرید هزینه متفاوتی را برای غذا بپردازید. شما حاضرید هزینه استقلال را بپردازید و این شرایط متفاوت خواهد بود».

پلنتی به زودی تولید خود را به حد راه‌اندازی 430 فروشگاه در کالیفرنیا می‌رساند و امیدوار است مزارع عمودی بیشتری را هم در داخل و هم در دیگر کشور‌ها راه‌اندازی کند. این شرکت به تازگی 400 میلیون دلار سرمایه از سرمایه‌گذاران سرشناسی همچون جف بزوس از آمازون، اریک اشمیت از گوگل و سافت‌بانک ژاپن دریافت کرده و به زودی مزارع شاهد مزارع عمودی بیشتری از شرکت پلنتی خواهیم بود.

منبع: Mymodernmet

 

http://pvst.ir/990

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو