skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قیمت بیت‌کوین به بیش از ۲۵ هزار دلار رسید اما چرا سرمایه‌گذاران ناگهان تصمیم به فروش گرفتند

۷ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بیت‌کوین از سطح روانی ۲۵ هزار دلار عبور کرد و رشد خود در ماه دسامبر را تقریبا به ۵۰ درصد رساند و فعلا هیچ نشانه‌ای از توقف روند صعودی سال ۲۰۲۰ وجود ندارد.

به گزارش پیوست،‌ با وجود اینکه قیمت بیت‌کوین رو به افزایش است، نیگل گرین مدیرعامل گروه مشاوره مالی deVere گفته که نیمی از بیت‌کوین‌های خود را فروخته است.

گرین که سال‌ها است درمورد آینده روشن بیت‌کوین صحبت می‌کند در یک بیانیه ایمیلی اعلام کرد: «از آنجایی که بیت‌کوین به اوج قیمت خود در تاریخ رسید من نیمی از دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروختم. چرا؟ زیرا با بیت‌کوین هم باید همانند دیگر سرمایه‌گذاری‌ها برخورد کرد؛ بهتر است که در صورت امکان در قیمت بالا بفروشید و با کاهش قیمت دوباره خرید کنید.»

ثبات در افزایش قیمت بیت‌کوین باعث شده تا این ارز دیجیتال به بهترین دارایی سال 2020 تبدیل شود که بیش از 200 درصد رشد کرده است

با افزایش قیمت بیت‌کوین و همینطور که سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند اوج قیمت بازار را پیش‌بینی کنند فشار برای فروش افزایش می‌یابد. از آنجایی که قیمت بیت‌کوین در ۱۲ ماه گذشته ۲۵۰ درصد افزایش یافته است، برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران ممکن است قیمت را کاهش دهد.

گرین افزود: «ثبات در افزایش قیمت بیت‌کوین باعث شده تا این ارز دیجیتال به بهترین دارایی سال 2020 تبدیل شود که بیش از 200 درصد رشد کرده است. به همین دلیل من احساس کردم که زمان خوبی برای برداشت سود است».

گرین با این وجود هنوز هم نسبت به عملکرد مثبت بیت‌کوین در طولانی مدت مصمم است.

او می‌گوید: «نباید از تصمیم من برای فروش بیت‌کوین برداشت اشتباهی کنید. دلیل این فروش عدم باور به بیت‌کوین یا ارزهای دیجیتال نیست، این تنها یک برداشت سود است تا بعدا بیشتر خریداری کنم.»

با افزایش قیمت بیت‌کوین در سال آتی، تصویر بیت‌کوین در اذهان عمومی نیز وجهه بهتری پیدا کرده است و هزینه کردن دولت‌ها در نتیجه پاندمی این ارز را در مقابل ارزهای رایج قرار داده است.

درنتیجه بیت‌کوین توجه چندین سرمایه‌گذار بزرگ را جذب کرده است که بیت‌کوین را راه مناسبی برای فرار از تورم تلقی می‌کنند.

گرین می‌گوید: «هرچه موسسات سرمایه‌گذاری و غول‌های وال‌استریت بیشتری وارد رمزارزها می‌شوند، تخصص و سرمایه‌ عظیمی را با خود وارد این حوزه می‌کنند و مشتریان نیز علاقه بیشتری به رمزارزها پیدا می‌کنند» و سرمایه‌گذاران بیت‌کوین را به عنوان راه فراری از تورم تلقی می‌کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری رافر در بریتانیا هفته گذشته با انتشار خبر اینکه ۷۵۰ میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرده است قیمت بیت‌کوین را از ۲۰ هزار دلار فراتر برد و این موضوع حاکی از علاقه سازمانی به این رمزارز است.

قیمت بیتکوین بیش از 250 درصد در سال گذشته رشد داشته این هفته قیمت این رمزارز برای مدتی از 25 هزار دلار نیز عبور کرد.

 

بیت‌کوین و جامعه رمزارز‌ها با قدرت وارد سال ۲۰۲۱ می‌شوند و بسیاری از عملکرد امسال این رمزارز احساس غرور می‌کنند.

در ابتدای این هفته مایکل نووگراتز میلیاردی که سابقا صندوق سرمایه‌گذاری داشت به بیت‌کوین و رمزارز روی آورد و معتقد است که سال آینده قیمت این رمزارز به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید، او پیش‌بینی می‌کند که نهایتا بیت‌کوین به همتای طلا تبدیل خواهد شد.

ری دالیو بنیانگذار و ریاست مشترک یکی از بزرگترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جهان یعنی Bridgewater Associates این ماه اعتراف کرد که بیت‌کوین خود را به عنوان یک «جایگزین شبیه به طلا» نشان داده است.

منبع: Forbes

http://pvst.ir/98h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو