skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کنترل بیشتر گوگل بر «موضوعات حساس»

۶ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 به نظر می‌رسد که گوگل از نفوذ خود برای کنترل تحقیقات و نتایج یک سری موضوعات حساس استفاده می‌کند. موضوعاتی همچون هوش مصنوعی برای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی اهمیت و البته سود بالایی دارد. نادیده گرفتن یا عقب راندن دیدگاه‌های مخالف و منتقد تکنولوژی از اتهاماتی است که به غول‌های تکنولوژی از جمله گوگل وارد می‌شود.

به گزارش پیوست، گوگل در حال حاضر تحت فشار حملاتی است که می‌گویند این شرکت آثار محققانی که درمورد تبعیض ایجاد شده از طریق هوش مصنوعی هشدار می‌دهند را منزوی کرده است و حالا گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت خبری رویترز نشان می‌دهد که از افراد دیگری که در این زمینه در گوگل فعالیت دارند خواسته شده تا «یک منش مثبت» را برای بررسی و تحقیق درمورد «موضوعات حساس» در پیش بگیرند.

رویترز با اشاره به تحقیقات صورت گرفته در شرکت گوگل و مستندات داخلی این شرکت گزارش کرده که گوگل در سال گذشته کنترل خود را در این حوزه افزایش داده است و همچنین مقالات مربوط به موضوعات مشخص را تحت بررسی قرار داده و به نظر می‌رسد که در مراحل نهایی تحقیقات از قدرت اجرایی خود برای نفوذ استفاده کرده است.

موضوع تحقیق دکتر تیمنیت گبرو یک محقق هوش مصنوعی در گوگل مثالی بارز از این رویکرد گوگل است، فعالیت گبرو و تیمش باعث شد تا روابط او و مدیریت حالت خاصی پیدا کند و شکافی بین این دو شکل گیرد.

از بین موضوعات حساسی که به گفته رویترز در صفحات وب داخلی مشاهده شده است می‌توان به این موارد اشاره کرد: «صنعت نفت، چین، ایران، اسرائل، کووید ۱۹، امنیت خانه، بیمه، داده‌های مکانی، مذهب، خودرو‌های خودران، تلکام و سیستم‌هایی که محتوای اینترنتی را شخصی سازی کرده یا پیشنهاد می‌دهند».

روشن است که برخی از این موضوعات واقعا حساس محسوب می‌شوند اما با وجود هیئت‌های اخلاقی، بررسی‌های همکاران و دیگر مراحلی که یک تحقیق در حال معمول آن را طی می‌کند توصیه گوگل برای مراقبت بیشتر در این موضوعات مشکوک به نظر می‌رسد. یکی از محققان در گفتگوی با رویترز هشدار داده است که این گونه دخالت‌های بالا به پایین گوگل به زودی باعث «مشکلات جدی در زمینه سانسور» خواهد شد.

 

منبع: Techchurch

http://pvst.ir/986

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو