skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش فروش آنلاین در دوران کرونا جان دوباره‌ای به Etsy و Shopify داد

۶ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

پلتفرم‌هایی که عمدتا تجارت‌های کوچک را پوشش می‌دهند با پایان پاندمی شاهد افزایش فروش هستند.

به گزارش پیوست، در حالی که امسال برای شرکت‌های سال دشواری بود، درآمد برخی شرکت‌هایی که فروش اینترنتی این کسب‌وکار‌ها را برعهده دارند افزایش یافته است.ارزش سهام شرکت Etsy و شاپیفای که عمدتا روی کسب و کار‌های کوچک تمرکز دارند در دوران پاندمی افزایش یافته است. سهام شرکت Etsy امسال چهار برابر افزایش یاته و شاپیفای رشد سه برابری را تجربه کرده است.

تحلیلگران هنوز هم با وجود قیمتی شدن سهام این شرکت‌ها یک روند صعودی را برای سهام آنها پیش بینی می‌کنند. شاپیفای با قیمتی در حدود۳۵۰ برابر انتظار تحلیلگران برای درآمد مستقیم معامله می شود و Etsy نیز ۹۰ برابر درآمد مستقیم قیمت دارد. در مقابل غول‌های تکنولوژی از جمله اپل و آمازون به ترتیب در حدود ۳۵ و ۷۰ برابر درآمدهای مستقیم معامله می شوند.

ارزش‌گذاری هنگفت Etsy و شاپیفای حاکی از چشم‌اندازی مثبت فروش و البته تغییر عادت مشتریان در دوران پاندمی است که احتمالا ماندگار خواهد شد. همچنین این ارزش‌گذاری‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دنبال خرید سهام هرگونه شرکت تکنولوژی هستند. به دلیل پررنگ شدن خرید‌های آنلاین، پلتفرم‌های تکنولوژی برای بسیاری از مالکان کسب‌ و کار‌های کوچک نقشی حیاتی پیدا کرده‌اند.

متیو کامینگ یک شرکت ساخت لیوان در ناکسویل ایالت تنسی دارد. او از سال ۲۰۱۲ برای فروش آنلاین‌ محصولات خود از Etsy استفاده می‌کند اما تا پیش از بحران کرونا هنوز به طور کامل از فروش آنلاین استفاده نمی‌کرد اما در این دوران مجبور شد فروشگاه آجری خود را تعطیل کند. او می‌گوید که فروش او در Etsy امسال در حدود ۱۰ برابر شده است.

متیو کامینگ قصد دارد به فروش از طریق Esty‌ حتی پس از پاندمی نیز ادامه دهد و تجارت او قرار است حتی تا استرالیا نیز توسعه یابد.

کامینگ می‌گوید که فروش او در Etsy به تامین هزینه‌های تجارتش کمک کرده و او توانسته به لطف این فروشگاه آنلاین سال ۲۰۲۰ را با سود پشت سر بگذارد. او همچنین قصد دارد فروش از طریق این پلتفرم‌ را حتی پس از پاندمی نیز ادامه دهد و حالا تجارتش تا استرالیا نیز توسعه یافته است. کامینگ شاهد موج جدیدی از مشتریان است که مجموعه کاملی از این لیوان‌های آبجو را خریداری می‌کنند.

تام فورت تحلیلگر بانک سرمایه گذاری D.A  می‌گوید در حالی که Esty و شاپیفای پیش از این محل خاصی برای خرید هدیه‌های ویژه بودند، پاندمی باعث شد تا مشتریان با تعداد بیشتری به این پلتفرم‌ها روی آورند. به گفته فورت هردوی این شرکت‌ها برای متصل کردن فروشندگان خود به مشتریان بیشتر تلاش کرده‌اند.

او می‌گوید: «اگر به شاپیفای نگاه کنید می‌بینید که عملکرد خوبی داشته است زیرا برای تزریق فروش تمام تلاش خود را کرده است.» شاپیفای ویژگی‌های جدید متعددی از جمله کارت‌های هدیه دیجیتال ارائه کرده و همچنین پشتیبانی خود را برای بهبود فروشگاه‌های آنلاین بهبود بخشیده است.

هردوی این شرکت‌ها در دوران پاندمی قیمتی رقابتی به مشتریان ارائه کرده‌اند. Etsy در ازای هر قلمی که فروشنده ارائه کند ۲۰ سنت پول دریافت می‌کند و ۵ درصد از تراکنش هر فروش را برای خود برمی‌دارد. شاپیفای برنامه‌های ماهیانه دارد. در سطح ابتدایی این برنامه‌ها این شرکت ۲۹ دلار از فروشندگان دریافت می‌کند و از هر تراکنش ۲/۹ درصد را برای خود برمی‌دارد. یکی از اقلامی که پیش از پاندمی فروشی نداشت ماسک‌ها بودند.

طبق گزارش شرکت Etsy در سه ماهه سوم امسال ماسک‌ها ۱۱ درصد از کل روش این پلتفرم‌ را تشکیل می‌دادند.

تحلیلگران هنوز نظر مثبتی درمورد این شرکت دارند. فورت باور دارد که فروش این دو پلتفورم در نیمه اول ۲۰۲۱ که هنوز مردم در انتظار دریافت واکسن کووید ۱۹ هستند مثبت خواهد بود.

سوال اینجاست که آیا پایان پاندمی باعث تغییر عادت خرید آنلاین خواهد شد؟ هرگونه رشدی باعث افزایش قیمت سهام‌ها خواهد شد.

منبع: WSJ

 

http://pvst.ir/985

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو