skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان امنیت ملی آمریکا درمورد استفاده از تجهیزات دیجیتال چینی هشدار داد

۴ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سازمان امنیت ملی آمریکا (DHS) اعلام کرده است که شرکت‌های چینی در «دزدی اطلاعات با پشتوانه دولت جمهوری خلق چین» شرکت دارند.

به گزارش پیوست، سازمان امنیت ملی آمریکا (DHS) با انتشار یک «مشاوره تجاری» درمورد استفاده از تجهیزات سخت افزاری و خدمات دیجیتال ساخت شرکت‌های چینی یا مرتبط با آنها هشدار داد.

طبق گفته سازمان امنیت ملی آمریکا محصولات چینی ممکن است حاوی در‌های مخفی، باگ یا مکانیسم‌های جمع‌آوری اطلاعات پنهانی باشند که مسئولان چینی از آن برای جمع‌آوری اطلاعات شرکت‌های غربی و ارسال آن به رقبای داخلی یا پیشبرد اهداف اقتصادی چین استفاده می‌کنند. بر این اساس تمامی تجهیزات و خدماتی که از راه دور با شرکت‌های چینی در ارتباط هستند را باید یک خطر تجاری و امنیت سایبری دانست.

DHS اعلام کرده است که قوانین امنیت ملی چین به دولت اجازه می‌دهد تا هر شرکت یا شهروندی را مجبور به تغییر محصولات و شرکت در جاسوسی و دزدی اموال ذهنی کند. سازمان امنیت ملی این عمل را «دزدی اطلاعات با پشتوانه دولت جمهوری خلق چین» توصیف کرده است.

چَد ولف رئیس فعلی سازمان امنیت ملی می‌گوید: «مدت‌های طولانی شبکه‌ها و داده‌های آمریکا در معرض تهدیدهایی از سوی شرکت‌های چینی قرار داشته است چرا که با در اختیار قرار دادن داده‌های خود به شرکت‌های چینی، این شرکت‌ها به برتری غیرمنصفانه رقابتی در بازار جهانی دست پیدا می‌کنند.»

طبق گفته او «رفتارهایی که به دولت چین امکان دسترسی غیرمجاز به داده‌های حساس شخصی و شرکتی را می‌دهد مستقیما شرکت‌ها و اقتصاد آمریکا را با خطر روبه‌رو می‌کند. ما از شرکت‌ها می‌خواهیم که پیش از هرگونه معامله و توافق با شرکتی متصل به چین به اندازه کافی احتیاط کنند.»

ولف همچنین در یک سخنرانی جداگانه در روز دوشنبه چین را «یک خطر روشن و واقعی» برای دموکراسی آمریکا تعریف کرد.

این سازمان توصیه خود را کمتر از یک ماه پیش از تغییر دولت منتشر کرده است در حالی که انتظار می‌رود دولت بایدن رئیس دیگری را برای این سازمان مشخص کند.

مسئولان آمریکایی در دولت ترامپ تمرکز زیادی روی مسئله دزدی چینی‌ها از شرکت‌های آمریکایی داشته‌اند.

در ماه جولای سال 2020  کریستوفر وری رئیس اف‌بی‌آی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس گفت که نیمی از حدود 5 هزار پرونده اطلاعاتی این نهاد به دزدی چینی‌ها از تکنولوژی آمریکایی مربوط می‌شود.

سازمان امنیت ملی در این توصیه جدید به شرکت‌های آمریکایی هشدار می‌دهد که گاهی اوقات دزدی چینی‌ها نه تنها از طریق همکاری تجاری و تهدید‌های داخلی بلکه از طریق درهای مخفی موجود در تجهیزات و خدمات دیجیتال صورت می‌گیرد.

این سازمان در خبری که منتشر شد گفت: «هر فرد یا نهادی که تصمیم به استفاده از خدمات داده و تجهیزات شرکت‌های مرتبط با چین بگیرد یا داده‌های خود را روی تجهیزات یا نرم‌افزار‌های ساخت چنین شرکتی‌هایی ذخیره کند باید از پیامد‌های اقتصادی، شهرتی و در برخی موارد خطرات قانونی همراه‌ با آن اطلاع داشته باشد».

منبع: ZDNet

http://pvst.ir/97y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو