skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیت‌کوین و اتریوم هردو رکورد زدند!

۲۷ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بیت‌کوین تنها در طول یک روز سه سطح مقاومت مهم را پشت سر گذاشته و این تنها خبر بزرگ برای بازار رمز‌ارزها نیست. قیمت اتریوم به بیش از 646 دلار رسیده و این بالاترین سطح قیمتی این رمزارز از ماه مه 2018 محسوب می‌شود.

به گزارش پیوست، بیت‌کوین بزرگترین رمزارز جهان به لطف اخبار و مثبت و سرمایه‌گذاری شرکتی سطوح مقاومت مهمی را پشت سر گذاشته است و تنها در یک روز چندین اوج قیمت را برای خود به ثبت رسانده است.

دیروز این رمرزارز برای اولین بار پس از سال 2017 توانست از قیمت 20 هزار دلار عبور کند و تنها چند ساعت بعد به بیش از 21 هزار دلار رسید و سپس از 22 هزار دلار نیز فراتر رفت.

با افزایش قیمتی که امروز بازار بیت‌کوین شاهد بود سرمایه بازار به بیش از 403 میلیارد دلار رسیده است و از لحاظ سرمایه بازار از شرکت Johnson & Johnson یعنی سیزدهمین شرکت بزرگ جهان از لحاظ سرمایه بازار فراتر رفته است. بیت‌کوین حالا تقریبا به اندازه والمارت که 411 میلیارد دلار سرمایه بازار دارد ارزش پیدا کرده است.

مونیب علی مدیرعامل شرکت Blockstack که یک شبکه ساخت اپلیکیشین‌های نامتمرکز است باور دارد که افزایش قیمت اخیر بیتکوین به هاوین بیت‌کوین مربوط است، اتفاقی که پاداش ماینر‌ها را به نصف می‌رساند. آخرین هاوین بیت‌کوین در ماه مه 2020 اتفاق افتاد و در آن زمان قیمت بیت‌کوین در حدود 10 هزار دلار بود.

او می‌گوید: «هاوین در سه مرتبه گذشته نشانه‌ای از آغاز یک بازار صعودی بوده است. زمانی که از بیت‌کوین 100 دلار بود، رسیدن به قیمت 10 هزار دلار غیرممکن به نظر می‌رسید اما با افزایش قیمت از 100 دلار به 10 هزار دلار، افزایش قیمت‌های آینده دیگر دیوانه وار به نظر نمی‌رسند».

علی همچنین با اشاره به اوج قیمت بیت‌کوین یعنی 20 هزار دلار گفت: «با وجود اینکه این موضوع اهمیت زیادی دارد اما شاهدیم که افزایش قیمت 10 درصد حتی پس از رسیدن به اوج 20 هزار دلار باعث شد که این سطح قیمت سریعا به یک خبر قدیمی تبدیل شود.»

اما همواره افزایش قیمت بیت‌کوین شرایط را برای دیگر رمزارز‌ها نیز بهتر می‌کند. اتریوم دومین رمزارز جهان از لحاظ سرمایه بازار به قیمت بیش از 646 دلار رسیده است، قیمتی که پس از ماه مه 2018 دیگر تجربه نشده بود. قیمت اتریوم در روز گذشته 10 درصد و در ماه گذشته 33 درصد افزایش یافته است. اتریوم در سال گذشته به طور کلی 355 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

در ابتدای امسال این رمزارز با قیمت 140 دلار معامله می‌شد و حتی در ماه مارس به دلیل آغاز بحران جهانی در نتیجه ویروس کرونا، اتریوم دچار کاهش قیمت شده و به حداقل قیمت 110 دلار رسید.

اما روزهای سخت به پایان رسیده‌اند و اتریوم از لحاظ درصد رشد حتی نسبت به بیتکوین نیز عملکرد بهتری را در سال آتی از خود نشان داده است.

با این وجود اتریوم هنوز فاصله زیادی با اوج قیمت خود در سال 2018 دارد و اما بیتکوین همانطور که گفته شد از اوج بالاترین قیمت خود در گذشته یعنی 20 هزار دلار عبور کرده است. اتریوم در 12 ژانویه 2018 با قیمت 1392 دلار معامله می‌شد.

معرفی قابلیت معاملات آتی (futures trading) از سوی صرافی‌های بزرگی همچون CME و Cboe یکی از دلایل افزایش قیمت بیتکوین در سال 2017 بود و حالا CME امکان معاملات آتی را از فوریه سال 2021 برای اتریوم فعال خواهد کرد.

باید دید که سال آینده چه روندی را برای دو رمزارز بزرگ جهان رقم خواهد زد، تا به اینجای کار بیتکوین در اوج قیمت و در مرکز توجه و اتریوم نیز با چند برابر قیمت آغازین خود در سال 2020 به استقبال سال جدید میلادی خواهد رفت.

منبع: decrypt

http://pvst.ir/95h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو