skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طبق ادعای یکی از متخصصان امنیتی

هکرها احتمالا در جی‌میل نفوذ کرده‌اند

۲۶ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

احتمالا قطعی گسترده سرویس‌های گوگل از جمله جی‌میل ناشی از نفوذ هکرها باشد.

به گزارش پیوست، پس از قطعی گسترده سرویس‌های گوگل از جمله جی‌میل، یوتیوب، گوگل داکس، حالا گزارش‌هایی منتشر شده است که نشان می‌دهد احتمالا جی‌میل از سوی هکرها دستکاری شده است. هر چند که گوگل اعلام کرده است که این قطعی به دلیل اشکال در فضای ذخیره داخلی این شرکت ایجاد شده است.

با وجود اینکه گوگل ظرف ۴۵ دقیقه سرویس‌های خود را مجددا برقرار کرد و مشکل قطعی دسترسی کاربرنشان را  برطرف کرد اما سطح بالای امنیت گوگل و اهمیت بسیار زیاد خدمات آن باعث گمانه زنی‌هایی در این باره شده است و متخصصان معتقدند که احتمال نفوذ هکر‌ها در این سیستم وجود دارد. اگر نفوذ هکر‌ها در این سیستم تایید شود از اعتبار گوگل به نگهبان اینترنت مشهور است بسیار صدمه خواهد دید.

طبق گزارش وبسایت خبری اکسپرس، ویل گدس مدیرعامل گروه بین‌المللی محافظت شرکتی روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با talkRADIO هشدار داد که جی‌میل احتمالا هک شده است و معتقد است که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد این هکرها دیگر محدودیتی نخواهند داشت یعنی نمی‌توان گفت که چه داده‌ای دزدیده شده است و این داده‌های عظیم مسلما تعداد زیادی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و هکر‌هایی با این قدرت امکان انجام حملات عظیمی دارند.

با این وجود این خبر فعلا در سطح گمانه زنی است و نمی‌توان تایید کرد که واقعا جی‌میل هدف حمله هکری قرار گرفته است. در هرحال پیشنهاد شده تا کابران جی‌میل در شرایط این چنین همواره یک فایل پشتیبان از داده‌ها و اطلاعات خود داشته باشند تا در صورت نیاز و از کار افتادن خدمات بتوانند از داده‌هایشان بهره برند و آنها را کاملا از دست نداده باشند.

منبع: mashable

http://pvst.ir/95d

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو